MS ve Val di Fiemme si neužívám, po zdravotních problémech jsem jinde, říká Bauer

Dlouho Lukáš Bauer váhal, jestli má jet na mistrovství světa závod na 15 kilometrů volnou technikou. Nakonec do něj odstartoval, ale že by v cíli zářil nadšením, se tvrdit nedá. Skončil 19. a na vítězného Nora Pettera Northuga ztratil 2 minuty a takřka 14 sekund.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závod mužů na 15km volnou technikou, v popředí český reprezentant Lukáš Bauer | Zdroj: ČTK

„Svědomí mám čistý. Dal jsem do toho na trati všechno, ale výsledek je jinde než bych se měl a chtěl pohybovat. Takže spokojenost není,“ říkal po dojezdu v cíli Lukáš Bauer.

Čím to, že i když sportovec vašeho formátu do toho dá všechno, tak se protrápí na 19. místo? Byli prostě jen soupeři lepší nebo to nevychází celkově – s přípravou a formou?

Je to kombinace obojího. Všichni se snaží a směřují svoji přípravu a gradaci výkonů na MS. Někomu se to podaří lépe někomu méně. Je to sport (smích) nedá se to naplánovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s Lukášem Bauerem na MS ve Val di Fiemme

Jak to sportovec “kouše“, když ví, že odvedl, co mohl, ale přesto to nejde na to umístění, která by si představoval?

Příjemné to určitě není. Mistrovství si tu neužívám. Na druhou stranu celou sezonu ukazuju, že po zdravotních problémech jsem teď jinde než v předchozích sezonách. Určitě bude chvíli trvat, než se vrátím tam, kde jsem byl v předchozích letech. Pokud se tam vůbec dokážu vrátit. Je to sport. Výpadek byl obrovský, a i když jsem se v tréninku hodně snažil, tak ten vlak se blbě dohání.

Nelitujete teď zpětně rozhodnutí, že jste se rozhodl patnáctku jet?

Ne. Jakmile jsem se rozhodl, tak i když jsem se dneska hodně natrápil a nejsem spokojený, tak ničeho nelituju. Nemusel bych závodit, kdybych se vyhýbal závodům.

Štafetě se určitě nevyhnete. Co té padesátce na konci? Říkal jste, že buď patnáct nebo padesát. Nepřichází teď v úvahu obojí?

Vůbec bych zatím nepředbíhal. Za dva dny nás čeká štafeta a pojedeme dál. Uvidíme.

Co se dá odhadovat do štafety? Tam je potřeba, aby byli čtyři vyrovnaní a pokud možno co nejlepší závodníci…

Štafeta je specifický závod, strašně blbě se to odhaduje, i když dneska si myslím, že Jirka Magál a Aleš Razým předvedli svůj standard nebo lepší výkon, tak zase druhá část štafety neodvedla ani zdaleka svůj standard. Každý den je jiný, uvidíme. Ale nedá se očekávat, že já nebo Martin Jakš budeme o dvě třídy jinde.

Tomáš Kohout, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme