MSJ Liberec: Nejlepším českým výsledkem je zatím 16. místo Charvátové

Na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v klasickém lyžování se už rozdaly první dvě sady medailí. Sprinty klasickou technikou vyhráli Němec Lennart Metz a Švédka Stina Nilssonová. Nejlepším českým výsledkem je zatím 16. místo Lucie Charvátové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká juniorka Lucie Charvátová | Zdroj: ČTK

Nejrychlejší juniorka Nilssonová trať ve Vesci velmi dobře zná. Už před dvěma lety zde vyhrála sprint při zimní evropské olympiádě mládeže a před osmi dny dokonce obsadila druhé místo na Světovém poháru v Liberci v týmovém sprintu.

Mezi juniory měl ve finále skvělý finiš Němec Metz a nikdo ze soupeřů na něj nestačil. Jedním z jeho soupeřů byl v kvalifikaci i Andreas Veerpalu, syn dvojnásobného olympijského vítěze Andruse. Nositel slavného jména ale skončil v poli poražených.

Nejlepším českým výsledkem pondělních soutěží je 16. místo Lucie Charvátové. Ta do čtvrtfinále postoupila jednadvacátým nejlepším časem. Postup do semifinále české závodnici nakonec těsně unikl, ale i tak byla závodnice z Jilemnice se svým výsledkem spokojená.

Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v klasickém lyžování v Liberci:

Sprint klasickou technikou:

Junioři: 1. Metz (Něm.), 2. Korolev (Rus.), 3. Suhr (Nor.), ...23. Remeš, 38. Knop, 41. Bartůněk, 57. Žižka (všichni ČR)

Juniorky:
1. Nilssonová (Švéd.), 2. Carlová (Něm.), 3. Oščepková (Rus.), ...16. Charvátová, 37. Klaclová, 38. Hynčicová (všechny ČR)

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme