MSJ Liberec: Nejlepším českým výsledkem je zatím 16. místo Charvátové

Na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v klasickém lyžování se už rozdaly první dvě sady medailí. Sprinty klasickou technikou vyhráli Němec Lennart Metz a Švédka Stina Nilssonová. Nejlepším českým výsledkem je zatím 16. místo Lucie Charvátové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká juniorka Lucie Charvátová | Foto: ČTK

Nejrychlejší juniorka Nilssonová trať ve Vesci velmi dobře zná. Už před dvěma lety zde vyhrála sprint při zimní evropské olympiádě mládeže a před osmi dny dokonce obsadila druhé místo na Světovém poháru v Liberci v týmovém sprintu.

Mezi juniory měl ve finále skvělý finiš Němec Metz a nikdo ze soupeřů na něj nestačil. Jedním z jeho soupeřů byl v kvalifikaci i Andreas Veerpalu, syn dvojnásobného olympijského vítěze Andruse. Nositel slavného jména ale skončil v poli poražených.

Nejlepším českým výsledkem pondělních soutěží je 16. místo Lucie Charvátové. Ta do čtvrtfinále postoupila jednadvacátým nejlepším časem. Postup do semifinále české závodnici nakonec těsně unikl, ale i tak byla závodnice z Jilemnice se svým výsledkem spokojená.

Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v klasickém lyžování v Liberci:

Sprint klasickou technikou:

Junioři: 1. Metz (Něm.), 2. Korolev (Rus.), 3. Suhr (Nor.), ...23. Remeš, 38. Knop, 41. Bartůněk, 57. Žižka (všichni ČR)

Juniorky:
1. Nilssonová (Švéd.), 2. Carlová (Něm.), 3. Oščepková (Rus.), ...16. Charvátová, 37. Klaclová, 38. Hynčicová (všechny ČR)

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme