Musím se zlepšit, nebo mě předjedou, řekla Samková po vítězné kvalifikaci

Eva Samková vyhrála kvalifikaci snowboardcrossu v Montafonu. A tak tam zítra nastoupí olympijská vítězka do play-off s číslem jedna a ve vyřazovacích jízdách bude mít první volbu dráhy. Moc velká výhoda to pro ni ale na trati v západním Rakousku nebude.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Samková | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

První ostrá měřená jízda a hned první místo. Bylo to od vás tak skvělé, nebo byly ostatní závodnice tak pomalé?

Holky jsem neviděla, koukala jsem na ně jen trochu. O ale ode mě to skvělé určitě nebylo, ve druhé tréninkové jízdě jsem stihla dvakrát upadnout, takže jsem šla do kvalifikace s tím, že jsem vlastně neprojela trať. Nejela jsem úplně čistě, ale jsem ráda, že to dopadlo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jízda se jí nepovedla, přesto Eva Samková Kvalifikaci v Montafonu vyhrála

Je to velká úleva před vyřazovacími boji?

Je to příjemný pocit, že nastupuju do sezony s tím, že jsem první. Jsem ráda, ale spodní část musím stoprocentně zlepšit. Je před rovinkou a pokud tu klopenku tam "zprasím" jako teď, tak mě na rovince předjedou.

Díky vítězství v kvalifikaci si budete moct v play-off vybírat dráhu. Je to tady velká výhoda?

Vždycky je to výhoda, ale myslím, že tady to není až tak dramatické. Rovinka tu není dlouhá, ale klopenky stejně jezdím vysoko. Myslím, že zase takový vliv to nemá.

Když se podíváme okolo, tak v údolí to vypadá jako na jaře. Jsou změny teplot cítit i na trati?

Trenér Samkové je rád, že nešel do Ruska. Doping a politika se tam od komunismu moc nezměnily, říká

Číst článek

Je mi trochu líto, jak to tady vypadá. Před čtyřmi lety jsme tu měli asi 4. prosince svěťák a byl tu všude sníh. Tak ať mi nikdo neříká, že globální oteplování neexistuje, protože existuje.

Tím, že je to na začátku a mají s tím hodně práce, tak je to skvěle udělané. Pořadatelé nemohou moc do trati rýpat rolbou, protože by se jim celá rozpadla, takže se ji snaží co nejvíc zakonzervovat. Ještě před námi měli trénink skikrosaři, takže trať je v super kondici.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme