Na ME dojde i ke ‚generačnímu‘ souboji krasobruslařů

Oba dělí pouhé čtyři roky věku, přesto patří do zcela jiné krasobruslařské generace. Řeč je o dvou českých zástupcích na probíhajícím mistrovství Evropy, kteří svedou bitvu o medaile i mezi sebou, Michalu Březinovi a Tomáši Vernerovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

I mezi Březinou (vlevo) a Vernerem dojde na ME k souboji krasobruslařských generací | Foto: Michal Jurman

„Michal měl výhodu v tom, že když vyrůstal, už se adaptoval na nový systém, kde už šestky nebyly, a naopak byly různé stupně obtížnosti v piruetách. Vyrůstal v lepších podmínkách,“ nachází Verner hlavní generační rozdíl v tom, že Březina a jemu věkově blízcí už nezažili starý bodovací systém.

O generačním rozdílu zmíněných ‚starců‘ a hladového mládí v podobě Březiny, Fernandéze nebo obhájce titulu Amodia se přitom na šampionátu obecně hodně diskutuje.

Například bývalá slavná britská krasobruslařka Sinead Kerrová si v oficiálním bulettinu zatipovala, že právě mladící by letos mohli pořadím hodně zamíchat, a myslela v tomto ohledu i na Březinu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mezi krasobruslaři znamejí i čtyři roky rozdílu ve věku rozdíl generační, myslí si Tomáš Verner a Michal Březina

„Jsem rád, že mě jmenovala. Ale je fakt, že bruslařky ještě nejsem na tom ševelu jako Tomáš,“ zůstává na zemi Březina.

Generační rozdíly se přitom podle něj promítají nejen ve sportovní, ale i osobní stránce života krasobruslařů.

„Kdybychom chtěli s Tomem někam jít, půjdeme, ale to je tím, že se známe. Jinak kdybych měl někam jít, tak spíš asi s Javierem nebo Floranem,“ jmenuje Březina sobě věkově blízkého Španěla s Francouzem.

Právě letošní obhájce evropského titulu Francouz Florant Amodio patří u těch starších svým chováním k nejméně oblíbeným.

„Nemyslím si, že by byl arogantní úmyslně, ale je to jeho natura. Rád chodí oblékaný, jako by právě přišel z MTV, z natáčení nějakého hiphopového klipu. To podle mě do sportovního prostředí nepatří. Sport nemá vychovávat jen sportovce, ale i člověka jako takového,“ popisuje nejlepší možný scénář Verner, který - jak říká - už během své bohaté kariéry zažil mezi krasobruslaři mnohem větší generační i osobní třenice.

„Teď se říká, že bojují generace mezi sebou. Ale tohle období je nepříjemnější, kdy si všichni podávají ruce a zdraví se. Byla tady období, kdy se lidé obcházeli.“

Zda se Vernerova slova potvrdí a krasobruslaři se budou zdravit a podávat si ruce i po rozdání evropských medailí, teprve uvidíme. Generační boj krasobruslařů o medaile začne už ve čtvrtek.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme