Na MS v biatlonu se konečně objeví i Šlesingr, motivace mu nechybí

Nové Město na Moravě po dni volna znovu ožije mistrovstvím světa v biatlonu. Muže i ženy čeká sprint a na jeho start se postaví i jeden z největších smutných hrdinů dosavadního průběhu šampionátu, Michal Šlesingr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Šlesingr | Zdroj: ČTK

Sláva, kterou si užila bronzová smíšená štafeta, mohla patřit i Michalu Šlesingrovi. Třicetiletý biatlonista nechyběl za posledních několik sezón u žádného českého štafetového úspěchu, ať už mužského, nebo smíšeného. Jenže tentokrát musel ve středu říct ‚ne, mám teplotu a nepojedu, týmu bych nebyl nic platný‘.

„Těžké rozhodování to nebylo, protože jsem byl opravdu ve stavu, který mi start neumožňoval. Spíš bylo těžké se s tím tak nějak smířit, protože na štafetu jsem se těšil a věřil jsem, že můžeme bojovat o medaile.“

Kamarádům z reprezentace tak Michal Šlesingr pomáhal alespoň fanděním u televizní obrazovky, u které prý byl možná ještě nervóznější než během závodu. V dnešním sprintu už ale chybět nebude, odstartuje do něj s číslem 86 a vírou, že ho nesrazí přemotivovanost vynahradit si zmeškaný štafetový bronz.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Novém Městě pokračuje mistrovství světa v biatlonu, už i za účasti Michala Šlesingra

„Štafeta je samozřejmě velká motivace, ale tím, že jsem měl zdravotní problémy, vím, že od sebe nemůžu čekat zázraky. Možná, že kdybych byl v optimálním stavu a věděl jsem, že na to mám, třeba bych to snášel ještě hůř.“

Kromě možné přemíry snahy číhá na Šlesingra i další úskalí spojené s psychikou - tlak domácího prostředí, se kterým se na loňském Světovém poháru v Novém Městě nedokázal popasovat.

„Asi si zase nacpu špunty do uší, jak to teď od poslední přípravy dělávám, snad se s tím poperu. Už za sebou máme průpravu na svěťáku tady, to byla pecka, pěkně nás to zválcovalo, ale zase jsme o to zkušenější,“ věří Michal Šlesingr, který by se rád ze smolaře šampionátu proměnil ve šťastlivce.

Povést se mu to může ve sprintu, který začne ve 13 hodin, ženy startují 16 hodin a 15 minut. Na Radiožurnálu očekávejte reportážní vstupy.

Policie očekává dopravní komplikace

Na mistrovství světa v biatlonu do Nového města na Moravě míří desetitisíce fanoušků. Šestadvacet tisíc lístků je vyprodáno a policisté se připravují na nejhorší. Do Nového Města sice přijede zhruba stejný počet lidí jako na první závody ve čtvrtek, ale dá se očekávat, že bude mnohem více těch, kteří dorazí vlastními auty.

Zatímco ve čtvrtek bylo u tratí a na tribunách hlavně hodně studentů, kteří přijeli organizovaně autobusy – a navíc je nechali většinou odstavené už ve Žďáře nad Sázavou. Dnes půjde spíš o rodiny, u nichž je předpoklad, že se budou snažit dostat co nejblíže areálu.

Michal Malý, Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme