Na oslavu nebyla energie, říkal ráno po zlatém závodu Ondřej Moravec

Český biatlon slaví po deseti letech zlato z mistrovství světa. Na úvod šampionátu ve finském Kontiolahti vyhrálo kvarteto Vítková, Soukalová, Šlesingr a Moravec smíšenou štafetu. Ale na oslavy ještě nedošlo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Moravec si v cílové rovince užívá vítězství v závodu smíšených štafet | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

„Asi slavil servis a trenéři, ale my jsme se dostali na hotel tak pozdě, že na oslavy nebyla energie. Ale určitě na ně dojde,“ usmívá se Ondřej Moravec.

Závěr závodu si finišman české štafety mohl vychutnat. Díky náskoku před Francouzem Fourcadem mohl cílovou rovinkou projet s vlajkou v ruce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na oslavu nebyla energie, dostali jsme se na hotel pozdě, říkal ráno po zlatém závodu Ondřej Moravec

„To je speciální zážitek, který si budu pamatovat hodně dlouho. I ostatní momenty ze závodu si pamatuju dobře. Je to čerstvé a zážitků je hodně,“ přiznal čerstvý mistr světa.

Triumf si česká štafeta skutečně užila, ale asi musí všechny závodníky mrzet horší divácká kulisa. Závodilo se před poloprázdnými tribunami, což závodu jako je mistrovství světa neodpovídá.

„Je to černá kaňka na mistrovství. Ve srovnání s mistrovstvím světa klasiků, kde bylo na každém závodě 50 000 lidí, tak je škoda, že tady jsou poloprázdné tribuny. O víkendu by se to snad mělo zlepšit. Je tady to nejlepší, co může biatlon nabídnout, a lidi se nepřijdou podívat. To nechápu,“ mrzí Ondřeje Moravce.

Jiří Chum, Jan Suchan, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme