Na přírodu není čas. Biatlonisty čekají v Canmore první závody

Nezvykle dlouhou cestu urazili biatlonisté, aby ode dneška mohli závodit na dalším Světovém poháru. Ale v kanadském Canmore už si zvykli i na tamní zvláštnosti. Muže dnes čeká úvodní desetikilometrový sprint.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlonový areál v Canmore | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

„Příroda je tam fajn, takže místo to bude hezké. Ale člověk tam jede závodit, takže na kochání tam nemá dost času. O to míň se ta cesta vyplatí za náročnou cestu a jet lag,“ bál se dlouhé cesty Michal Šlesingr.

Vzdálenost pražského letiště a toho v Calgary, nejbližšího Canmore, je 7744 kilometry. Dál už to za biatlonem skoro nejde.

Přehrát

00:00 / 00:00

Cestu biatlonistů do Canmore a aklimatizaci v Kanadě sleduje reportér ČRo Tomáš Kohout

Středisko v Albertě je zajímavé hned několika způsoby: Závodilo se tam při zimní olympiádě v roce 1988, leží relativně vysoko - 1400 metrů nad mořem a bývá tam pořádná zima. Teď ale kolem nějakých mínus deseti stupňů, což není tak hrozné.


Jet lag, únavu z osmihodinováho časového posunu už snad čeští biatlonisté aspoň částečně překonali. Do dnešního sprintu zasáhne Michal Šlesingr spolu s Ondřejem Moravcem, Michalem Krčmářem a Tomášem Krupčíkem.

V Kanadě, kde je rozhodně populárnější hokej a spousta jiných sportů než bialton, nelze čekat ani davy diváků. „Tolik lidí, jako je v Jablonci na mistrovství republiky v posledních dvou letech, tam určitě nebude,“ odhaduje biatlonista návštěvu v areálu, který je dimenzován pro několik stovek lidí.

Dnešní sprint Světového poháru biatlonistů tam začne 15 minut po sedmé hodině večer. Michal Šlesingr do něj vyrazí s číslem 5, Ondřej Moravec bude 32., Michal Krčmář ponese padesátku a Tomáš Krupčík číslo 84.

 

Je libo představení areálu a tratí kanadského Canmore? Mára je už připravený!

Zveřejnil(a) Český biatlon dne 3. únor 2016

Tomáš Kohout, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme