Na to, že jsem před MČR favoritem, vůbec nemyslím, říká veterán skicrossu Kraus

Vítězi soutěžního dne ve Špindlerově Mlýně byli díky krásnému jarnímu dni svým způsobem všichni přítomní. Ale ti skuteční se jmenují Kateřina Pauláthová a Tomáš Kraus. Osmnáctiletá lyžařka se stala potřetí za sebou mistryní republiky v obřím slalomu, její o dvacet let starší kolega vyhrál skicrossařský závod kategorie FIS. „Závod byl skvělý,“ pochvaloval si Kraus.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spokojený Tomáš Kraus po vítězství ve Špindlerově Mlýně | Foto: Jan Kaliba

Značí parádička při závěrečném skoku, že jste si závod užil?

Když už jsem skákal poslední skok, tak jsem si to opravdu užíval. Ale před startem jsem věděl, že mám vedle sebe hodně silné soupeře a že do toho musím dát všechno.

Porazil jste i vítěze Světového poháru Filipa Fischera. On říkal, že sem nejede závod vyhrát, ale pro vás je to cenný skalp, ne?

Přehrát

00:00 / 00:00

S Tomášem Krausem si povídal Jan Kaliba

Samozřejmě ano. Už jsem ho letos párkrát porazil, ale dnes byl zraněný z tréninkové jízdy a bolelo ho rameno. Bylo vidět, že nejede naplno a kdyby došlo na souboj, tak se stáhne, což se taky stalo v semifinále.

Jak náročná byla trať, do které se celý den opíralo sluníčko?

Musím říct, že organizátoři zmákli přípravu výborně. Bylo to mnohem lepší než jsem čekal. Mysleli jsme si, že ten sníh roztaje, ale mimo té jedné stopy, která se tam udělala trošku měkčí, to bylo skvělý.

K sobotnímu mistrovství republiky budete přikládat větší význam?

Budu se snažit mu větší význam nepřikládat. Když totiž člověk dělá, tak ty naučené věci trošku méně fungují. Chtěl bych předvést něco podobného jako teď.

Ono se tak trochu počítá s tím, že domácí mistrovství vyhrajete. Jak s tím pracujete?

Já už to tak neberu. Beru to tak, že si sem jedu sjet nějaký dobrý závod a když nevyhraji, tak to každý přijme. Sezona je dlouhá a ještě k tomu jsem trošku zraněný. Samozřejmě předvedu maximum, ale nedávám tomu tak velkou váhu.

Jan Kaliba, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme