Náhrada za Lukáše Bauera nejsem, zůstává nohama na zemi Horčička

Všechno zlé je k něčemu dobré, říká se. A věřte nebo ne, i na potížích Lukáše Bauera s patou se dá najít něco pozitivního. Třeba to, že by někdy v budoucnu mohl mít i svého nástupce, kterému by mohl po konci své kariéry fandit. Když totiž teď nemůže Lukáš Bauer závodit, veselé výsledky to nepřináší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Horčička během štafetového závodu v rámci Zlaté lyže | Zdroj: ČTK

Samozřejmě, že se Lukáš Bauer z nuceného odpočinku neradoval a blahem se netetelil nikdo v realizačním týmu. Zranění jedničky je průšvih ve všech oborech, ale ve sportu je to na výsledcích poznat víc, než když nemůže pořádně chodit třeba úředník.

Lukáše Bauera musel někdo nahradit a tím kusem byl sotva dvaadvacetiletý Jiří Horčička.

„Tady jsou jednoznačně ti nejlepší na světě. A kór ve štafetě na desítce se jede na sto procent od startu, protože každý jede za tým. Tak jsem se snažil jet i já a týmu to dovézt na co nejlepším místě, i když samozřejmě vím, že náhrada za Lukáše nejsem,“ věděl moc dobře Jiří Horčička, když srovnával své dosavadní starty ve Slavic Cup a Alpen Cupu s World Cupem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mladý běžec na lyžích Jiří Horčička se za náhradu Lukáše Bauera rozhodně nepovažuje, startu mezi světovou špičkou si váží a doufá, že dostane další příležitosti

Když skončil v sobotu čtyřiapadesátý na klasické třicítce, dopadl při své premiéře ve Světovém poháru stejně jako Lukáš Bauer - ale ten jel tehdy o sezónu dřív a v početnější konkurenci. Horčičku ten výsledek přesto nemusí strašit.

„Motivace je v tom, že se člověk dostane i do Světového poháru a začne dostávat příležitosti na velkých závodech.“

Tam ale mají účast - pokud jsou zdraví - jistou pánové Bauer, Magál a o půl lyžařské generace mladší Jakš. Je to logické, vydobyli si jméno svými výkony. Stejně by ale pro Jiřího Horčičku nebylo přínosem jezdit v nějakém slabším týmu.

„Na jednu stranu je jednoznačně těžší se tam prosadit, na druhou stranu zase máme výborné podmínky díky skvělým výsledkům těch starších,“ ví Jiří Horčička.

Nová generace

Ale aby je někdy napodobil, čeká ho ještě hodně dřiny. Polovina třetího úseku ve štafetě, kdy držel skluz se silnými soupeři, z něj ještě mistra nedělá. Jinak by trenérovi Miroslavu Petráskovi nezbyla ani ta drobná radost z toho, že tým nezapadl úplně.

„Občas přijde takové to optimističtější a doufejme, že závodníci okolo třeba Martina Jakše vyrostou takoví, abychom mohli jezdit důstojně a aby přilákali tolik lidí jako Lukáš Bauer.“

V opačném případě by totiž mohla štafeta bez Lukáše Bauera končit desátá naprosto a z teď podprůměrného výsledku by se stal obvyklý standard.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme