Narkóza prý ubírá IQ, tak to se mnou bude zajímavé, směje se Bank

Začíná cítit šrouby, díky kterým mu před necelým půl rokem spravili rozlámanou čelist. Rehabilituje po operaci vykloubeného ramena, od které uplynuly teprve dva měsíce. Na chvíli ho dokonce napadlo, že se sportem, který už mu tolikrát poškodil zdraví, skončí. Ale neudělal to a dnes po poledni se lyžař Ondřej Bank na mistrovství světa v rakouském Schladmingu postaví na start superkombinace. A před svým oblíbeným závodem cítí ‚falešnou formu‘.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Bank | Foto: czech-ski.com

„Po dvou měsících mi doktor řekl, ať jedu, ale že je mi snad jasné, že to je na tenkém ledu. Spadl jsem na tu ruku vnitřní a jel jsem po lokti, ani jsem si to neuvědomil. Tak doufám, že to bude dobré, takový testík,“ říká o zatěžkávací zkoušce pro své rameno v sobotním sjezdu Ondřej Bank.

Svými zraněními už se baví, nic jiného mu ostatně nezbývá, jen za poslední půlrok ležel dvakrát na operačním stole.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ondřej Bank cítí před superkombinací na MS 'falešnou formu' a vtipkuje o svém chatrném zdraví

„Dělali jsme si z toho srandu, protože jsem někde četl, že každá narkóza ubírá deset bodů IQ, takže to se mnou bude myslím docela sranda. Cítím se dobře, ale to asi u lidí bez IQ tak bývá. Vychází mi to tak na 50, že bych měl mít, ale tak zase by mi to mohlo pomoct ve sjezdu, že bych třeba nechápal to riziko,“ směje se Ondřej Bank.

Dnes by se mu to hodilo, sjezdem po 12. hodině superkombinace na sjezdovce Planai začne. Slalomová část se pojede za umělého osvětlení až v podvečer, což Bankovi vyhovuje.

A i když se teprve v sobotu vrátil po poslední operaci mezi branky, nevzdává se předem šance na dobré umístění. Jako už několikrát během kariéry totiž cítí, že těsně po návratu k závodění je jeho tělo v euforii a na trati mu nevysvětlitelně jde. Bank takovému stavu rád říká ‚falešná forma‘.

„Cítil jsem ji při tréninku, které jsme jeli ještě doma, kde jsem předváděl fakt strašně dobré jízdy. Kdybych to, co jsem předvedl v Přemyslově, ukázal tady, bylo by to opravdu zajímavé,“ říká český reprezentant, který je připravený překvapit lyžařský svět i sebe samotného.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme