Náročné tratě v Novém Městě na Moravě biatlonistkám vyhovují

Máte to tu hezké, mistrovství světa by tu mohlo být. To se snaživí pořadatelé biatlonových závodů v Novém Městě dozvěděli před pár lety. Zázemí fungovalo a s vylepšeními se počítalo. Bylo tam ale jedno ‚ale‘. Většina závodníků prohlašovala, že tu jsou příliš snadné tratě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlonistka Zdeňka Vejnarová | Foto: Český svaz biatlonu

A na to místní nebyli zvyklí. Zrovna na tohle si lyžaři, kteří tu závodili při Zlaté lyži, přece vůbec nestěžovali!? Vtip byl v tom, že nejtěžší pasáže běžeckých tratí byly příliš daleko od střelnice a biatlonisté je tedy vynechávali. Tak jim pořadatelé vymysleli tratě nové. A současné reakce?

„Tratě jsou tu velmi náročné. Dost se tu nadřete, než se po střelbě dostanete k prvnímu sjezdu. Sníh byl navíc velmi mokrý a tratě zpomaloval. Takže to tady je hodně těžké,“ říkala vítězka vytrvalostního závodu žen - Finka Kaisa Mäkäräinenová.

Nové tratě si prosadila Mezinárodní biatlonová unie. Stavaři tedy podtunelovali silnici, dřevorubci vykáceli kus lesa a bagry vytáhly cesty i na druhou stranu od stadionu, do Harusova kopce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Biatlonistky si pochvalují náročnost tratí na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě

„Trať nebyla zas tak špatná, bylo to docela rychlé, jak to bylo mokré. Ty kopce jsou hodně těžké, ale mně se zase tak špatně nejel,“ hodnotila posmutněle osmašedesátá Veronika Vítková.

S celkovým stoupáním trati rovnajícímu se bezmála dvěma výstupům na Eiffelovku se vypořádala dobře. Zradila ji střelba.

Ne tak Němku Magdalenu Neunerovou. Vedoucí závodnice Světového poháru skončila třetí a přemítala, k čemu by novoměstské okruhy přirovnala.

„Jsou trochu jako v Pokljuce. Trať vede v lese a je to pořád nahoru a dolů. Vážně, je to trochu jako v Pokjluce.“

Pořadatelům se tedy povedlo přichystat tratě pěkné i náročné zároveň. Teď nezbývá než si přát, aby se na nich dařilo třeba už při dnešním vytrvalostním závodu mužů na 20 kilometrů i českým reprezentantům.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme