Nebylo to fér a bylo to i nebezpečné, mračili se skokani v Innsbrucku

Skokani na lyžích zmizeli z Innsbrucku, jak nejrychleji mohli. Důvodem je to, že už dnes je čeká kvalifikace na poslední závod Turné 4 můstků v Bischofshofenu, ale také to, jak se jim zkomplikoval včerejší závod. Ten nakonec rozhodlo jen jedno odskákané kolo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Hlava při pádu v Ga-Pa | Zdroj: ČTK

Závodníci slézali z lavičky na můstku kvůli točícímu se větru, pak se na ní zase vraceli. Někomu vítr nepomohl, někomu foukl zepředu a poponesl ho. Někoho mohl zabít. Třeba jako Lukáše Hlavu.

„Jsem nas…,“ prohlásil český skokan chvilku po té, co se mu propadly po odrazu lyže a hned musel vyrovnávat možný pád. Jen tak tak přistál na pětaosmdesáti metrech. Velezkušený Rakušan Wolfgang Loitzl doslova dopadl (ale aspoň na nohy) na hranici ještě o 15 metrů kratší.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nebylo to fér a bylo to i nebezpečné, shodli se skokani v Innsbrucku

„Kdyby to nebyl závodní den, nešli bychom trénovat. Je to náročné a vítr fouká z různých směrů. Nemělo by to smysl. Ale závod je něco jiného. Každý je rád, že tady je. Není to fér, ale myslím, že ani nebezpečné. Doufám, že Turné nerozhodne tenhle jeden skok,“ přemítal Rakušan, který Turné vyhrál před šesti lety.

Potíže měl i pětinásobný vítěz této série Janne Ahonen. Ani to ale ještě nepřesvědčilo vedení závodu, aby zastavilo.

„No je to složitý. Je tady hodně lidí, je to Turné čtyř můstků. Mají určitě velkou motivaci to odskákat. Každý ví, že to není fér, chvílemi i nebezpečný, ale je to prostě tak a my s tím nic neuděláme,“ komentoval to, že se skákalo i v příšerných podmínkách Antonín Hájek.

Nakonec ale jury dostala rozum. Když při přistání upadl Rus Kornilov, začalo se stmívat a vítr sílil, rozhodla, že už to stačilo a druhé kolo k nelibosti fanoušků zrušila.

Tomáš Kohout, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme