Nečekaně dobrý výsledek českých biatlonistek ve SP

Hodně dlouho byste ve výsledcích hledali, kdy skončily české biatlonistky do šestého místa ve štafetě Světového poháru. Pokud se nepodíváte do těch včerejších. V německém Ruhpoldingu se právě toto povedlo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká biatlonistka Gabriela Soukalová | Foto: Tomáš Hermann www.biatlon.cz

Prognózy, ani sebevědomí českých reprezentantek, před závodem štafet v Ruhpoldingu nijak vysoké nebyly. A ničemu dobrému nenasvědčoval ani start. Veronika Vítková totiž po něm byla úplně vzadu.

„Tak jsem si připravila hůlky, až mi jedna podklouzla. Nevím, jak se to stalo. Pak když jsem se tedy chtěla rozjet, tak jsem si ji ještě píchla do boty. Což se tedy nepovedlo! Vyjížděla jsem poslední," popisovala v cíli Veronika Vítková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nečekaně dobrý výsledek českých biatlonistek ve SP

Start skutečně nebyl skvělý, ale střelba, jen s jedním nutným dobitím, už ano. A předávka na třetím místě za Italkami a Němkami také. Ale že by z toho měla Veronika Vítková bůhvíjaký okamžitý požitek, se říci nedá. „Neužívala jsem si to, protože sil už moc nebylo na konci."

Magda Rezlerová v cíli cítila totéž. Ale ještě ke všemu byla pekelně naštvaná. Krotila se, aby neházela hůlkami, nadávala sama sobě. Proč? Po střelbě ve stoje musela na trestné kolo. Lze slušně vyjádřit pocity biatlonistky marně dobíjející náboje na poslední terč, který ne a ne spadnout?

„Slušně to moc asi nepůjde. Né, já jsem věřila, že to dám, že nepůjdu na to kolo. Ani jsem na to nepomyslela. Doufám, že to holky ještě vylepší, to co jsem pokazila na té stojce," řekla po dojezdu svého úseku Magda Rezlerová.

Skvělý debut

Což se povedlo dokonale! Gabriela Soukalová, která zažila fantastickou premiéru ve štafetě Světového poháru, vytáhla tým z osmého na 6. místo hlavně díky naprosto bezchybné střelbě.

„Já jsem si vlastně ještě v žádném závodě před tím nedala pět na pět," svěřila se za cílem věkem ještě juniorka Gabriela Soukalová a dodala. „Jsem se toho hrozně bála. Ale potom co jsem si stoupla na start, tak to ze mne úplně spadlo a snažila jsem se dělat to co v tréninku. Jsem sama překvapená teď tím výsledkem."

A nebyla sama. Divila se i finišmanka a v osmadvaceti letech nejstarší členka štafety Zdeňka Vejnarová. „Myslím, že tohle nikdo nečekal, že je to opravdu úžasné. Hrozný dík patří Verče a Gabče. Prostě mladé se s tím vyrovnaly úplně suprově. Myslím si, že lépe než my s Majdou. Ale ten konečný výsledek je super. Nepamatuji, kdy jsem byla do šesti ve štafetě."

Ten na dlouhou dobu nejlepší výsledek spadá do začátků kariéry Zdeňky Vejnarové v A-týmu. Před sedmi lety skončily Češky páté na Holmenkollenu.

Tomáš Kohout, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme