Nechci vyhrávat pomocí triků, jsme féroví, říká trenér českých skokanů Schallert

Jako druhý muž Světového poháru byl Roman Koudelka před Turné čtyř můstků v roli jednoho z hlavních favoritů. Nyní je jasné, že Turné nevyhraje. Chybí málo, ale trenér Richard Schallert je s průběžným osmým místem nejlepšího českého skokana spokojen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Richard Schallert nosí na Turné 4 můstků až pohádkovou ozdobu | Foto: Tomáš Kohout

„Věřím stále tomu, co děláme. Před Turné jsme byli ve velké euforii. A samozřejmě jsme také očekávali víc. Roman je ale stále v TOP 10 a to je celková úroveň opravdu hodně vysoká,“ říká rakouský trenér českých skokanů Richart Schallert.

A ona vysoká úroveň může být způsobená i tím, že ne všichni jsou na tom stejně. Řeč je o výbavě, ve kterém se dají najít při letošním Turné takové rozdíly, které mohou rozhodovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér českých skokanů Richard Schallert je s postavení Romana Koudelky na Turné čtyř můstků spokojený, nechce vyhrávat díky trikům

„Nechci o tom moc mluvit, ale rozdíl je i ve vybavení, hlavně v kombinézách. Někdo zkouší různé triky, my ne. Celou dobu jsme féroví. Nechci vyhrávat díky trikům anebo materiálu. A tohle všechno dohromady může dělat při jednom skoku ty dva - tři - čtyři metry.“

A to je právě zhruba takový rozdíl, který Romanovi Koudelkovi v Oberstdorfu i Garmisch-Partenkirchenu chyběl k tomu, aby mohl pomýšlet na umístění na podiu.

Schallertův pojem ‚různé triky‘ zní popravdě dost tajemně, ale Ritchie, jak se trenérovi přezdívá, je nakonec přeci jen konkrétnější.

Koudelka byl v kvalifikaci v Innsbrucku 4., postoupili i Janda s Maturou

Číst článek

„Trik není ve velikosti kombinézy, ale v tom, jak dokážete stáhnout při skoku rozkrok co nejníž. A zároveň pak projít kontrolou. Při ní to vypadá úplně jinak než při skoku,“ popisuje kouč českých skokanů.

Ani tak nechce trenér Richard Schallert v přípravě na další závod v Innsbrucku nic měnit. Turné čtyř můstků pokračuje dnešní kvalifikací od 14 hodin, Roman Koudelka má jako druhý muž průběžného pořadí Světového poháru účast v nedělním závodě jistou.

Vojtěch Bureš, František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme