Nejdelší sjezd poslouží lyžařům jako trénink na nejslavnější

Nejslavnější sjezd lyžařského světa se pojede v rakouském Kitzbühelu až příští týden. Jako trénink na něj ale mohou závodníci brát sjezd nejdelší. Ten je čeká právě dnes ve švýcarském Wengenu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obávaná sjezdovka Hahnenkamm | Foto: Jan Kaliba

Zkuste si nazout lyžáky, nasadit sjezdovky a rychlostí blížící se místy až sto šedesáti kilometrům v hodině se řítit střemhlav dolů po dobu skoro tří minut. Přesně tohle zažívají už od roku 1930 nejlepší lyžaři světa na hoře Lauberhorn. Je to extrém i pro ně.

Sjezdovka ve Wengenu obohacená o děsivě úzké pasáže a místa, kde může závodník jenom tušit, kam ho trať vymrští v příštím okamžiku, měří skoro čtyři a půl kilometru. Obvykle se ve Světovém poháru závodí ve sjezdu na pistě zhruba tříkilometrové a vrcholný výkon trvá skoro o minutu méně než na Lauberhornu.

Při absenci Ondřeje Banka, který tuto sezónu už ukončil, nebude po půl jedné na startu nejdelšího závodu sezóny ani jeden Čech. To dává na druhou stranu také příjemnou jistotu, že žádný Čech neskončí v kotrmelcích v ochranných sítích, kterých pořadatelé ve Wengenu k zabezpečení trati spotřebují šestnáct kilometrů.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme