Nejlepším českým hendikepovaným sportovcem je lyžařka Tereza Kmochová

Lyžařka Tereza Kmochová podruhé v životě ovládla anketu o nejlepšího českého hendikepovaného sportovce. Pětadvacetiletá pražská rodačka ovládla loňskou deaflympiádu, ze které si přivezla pět zlatých medailí. V anketě porazila snowboardrossaře Tomáše Pazderu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tereza Kmochová je nadějná juniorka ve sjezdovém lyžování | Foto: Šárka Ševčíková

Tereze Kmochové k vítězství v anketě výrazně napomohly výsledky z deaflympiády, kde v alpském lyžování vybojovala pro české barvy pět zlatých medailí.

Studentka molekulární biologie na Univerzitě Karlově ovládla v Rusku všechny disciplíny, do kterých nastoupila. „Užila jsem si to ohromně, i když to nebylo tak lehké. Měla jsem před závodem hrozný nervy a věděla jsem, že nesmím udělat žádnou chybu. Jinak by mě Rakušanky mohly ohrozit,“ popisovala své úspěchy.

Ze dvou deaflympiád, které ve své kariéře absolvovala, má už 7 zlatých medailí a zúčastňuje se i závodů se zdravými lyžařkami a anketu o nejlepšího českého hendikepovaného sportovce vyhrála znovu po dvou letech.

Prvenství ve stejné soutěži získal také druhý v pořadí - snowboardcrossař Tomáš Pazdera, který překonal favorizované ruské soupeře v jejich domácím prostředí.

Třetí příčku obsadil kvadruplegik David Drahoninský, mistr světa v lukostřelbě. Ten navíc společně se svými reprezentačními kolegy ovládl pořadí družstev.

Nejlepší juniorkou se stala atletka Tereza Jakschová a mezi juniory triumfoval cyklista Ivo Koblasa.

Tereza Kmochová a Tomáš Pazdera, čeští deaflympionici | Foto: Šárka Ševčíková

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme