Nejlepším českým výsledkem v biatlonové stíhačce bylo v Anterselvě 13. místo Soukalové

Biatlonistka Gabriela Soukalová desáté místo ze sprintu ve stíhacím závodě v Anterselvě nevylepšila ani neudržela. Vinou tří chyb na střelnici doběhla do cíle třináctá. Bodovala také Veronika Vítková, která se ze 47. vyhoupla až na 23. místo. Vyhrála nejlepší žena průběžného hodnocení Světového poháru Norka Tora Bergerová. Mužům kraloval Rus Anton Šipulin. Šlesingr a Soukup skončili na začátku třetí desítky

Gabriela Soukalová v Pokljuce

Gabriela Soukalová v Pokljuce | Zdroj: ČTK

Soukalovou tentokrát zradila její tradiční zbraň - přesná, byť pomalejší střelba. Bezchybně si počínala jen při první položce, po které opouštěla areál stadionu na osmé příčce v kontaktu se šestou Němkou Horchlerovou.

Jenže při každé další zastávce musela 23letá reprezentantka na jednou trestné kolo a závodnice startující za ní na ni začaly dorážet. Po druhé střelbě si sice díky třem omylům Slovenky Kuzminové polepšila na sedmou pozici, ale po třetí položce už byla devátá a po poslední dvanáctá.

V závěrečném běžeckém okruhu Soukalová, která se po nemoci do ideální formy teprve dostává, nestačila na Polku Gwizdonovou ani Slovinku Gregorinovou, jež opouštěly střelnici jen těsně před ní, a navíc ji podle předpokladů předehnala i rychlá Běloruska Domračevová. Nakonec se tak musela spokojit se třináctým místem.

Posun o 24 pozic oproti startu se podařil Veronice Vítkové, která chybovala na střelnici dohromady dvakrát a obsadila 23. příčku.

00:00 / 00:00

S biatlonistou Michalem Šlesingrem mluvil po stíhacím závodu SP v Anterselvě reportér Tomáš Kohout

Výborný výkon a nepřesná muška vedoucí pětice na poslední střelbě vynesly prvenství Toře Bergerové, která vyrážela do závodu až jako čtrnáctá. Díky šedesáti bodům za vítězství si upevnila průběžné vedení ve Světovém poháru. Druhá skončila Ukrajinka Pidhrušná, třetí Finka Mäkärainenová.

Mezi muži si nenechal vzít triumf i přes dvě chyby na střelnici vítěz sprintu Rus Šipulin. Naopak Jaroslav Soukup svoji desátou pozici neudržel a se třemi trestnými okruhy skončil na 22. místě.

Těsně se před Soukupa o jednu příčku dostal i jeho reprezentační kolega Michal Šlesingr, který minul v závodu čtyři terče. Oproti sprintu si tak polepšil o osm míst. Dvaatřicátý doběhl Ondřej Moravec. Světový pohár vede tentokrát čtvrtý Francouz Martin Fourcade.

Závody biatlonového SP v Anterselvě (Itálie):

Muži + stíhací závod 12,5 km: 1. Šipulin (Rus.) 31:24,2 (2 tr. kola), 2. Fak (Slovin.) +22,6 (1), 3. Mesotitsch (Rak.) +25,8 (1), 4. M. Fourcade (Fr.) +38,5 (2), 5. Svendsen (Nor.) +40,0 (4), 6. Garaničev (Rus.) +41,4 (3), 7. Landertinger (Rak.) +45,8 (3), 8. Sedněv (Ukr.) +48,0 (0), 9. Beatrix (Fr.) +49,4 (2), 10. Makovějev (Rus.) +51,4 (2), ...21. Šlesingr +1:46,7 (4), 22. Soukup +1:47,1 (3), 32. Moravec (všichni ČR) +2:22,7 (3).

Průběžné pořadí SP (po 14 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 645 b., 2. Svendsen 583, 3. Usťugov 475, 4. Malyško (oba Rus.) 461, 5. Fak 447, 6. Garaničev 433, ...13. Moravec 296, 20. Šlesingr 246, 51. Soukup 65, 57. Vítek (ČR) 50.

Ženy + stíhací závod 10 km: 1. Bergerová (Nor.) 31:21,8 (2 tr. kola), 2. Pidhrušná (Ukr.) +18,9 (1), 3. Mäkäräinenová (Fin.) +25,4 (4), 4. Viluchinová (Rus.) +29,6 (2), 5. Horchlerová (Něm.) +32,7 (1), 6. Flatlandová (Nor.) +51,7 (2), 7. Boilleyová (Fr.) +56,2 (1), 8. Gregorinová (Slovin.) +58,9 (4), 9. Solemdalová (Nor.) +1:00,0 (2), 10. Domračevová (Běl.) +1:02,0 (6), ...13. Soukalová +1:22,1 (3), 23. Vítková (obě ČR) +2:37,8 (2).

Průběžné pořadí SP (po 14 z 26 závodů): 1. Bergerová 661, 2. Domračevová 522, 3. Henkelová 472, 4. Gössnerová (obě Něm.) 471, 5. Mäkäräinenová 465, 6. Viluchinová 432, ...9. Soukalová 405, 15. Vítková 319, 80. Zvařičová (ČR) 7.

Tomáš Kohout, Jan Suchan, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít