Nejlepším z českých běžců na lyžích byl v La Clusaz třináctý Bauer

Běžec na lyžích Lukáš Bauer skončil ve francouzském La Clusaz v závodě Světového poháru s hromadný stratem třináctý. Na patnáctikilometrové trati klasickou technikou vyhrál Alexej Poltoranin z Kazachstánu, na ženské desítce Norka Marit Björgenová.

Lyžař Lukáš Bauer

Lyžař Lukáš Bauer | Foto: Jan Kaliba

Vyrovnaný závod se mužů se rozhodoval až v samotném závěru. První tři lyžaři totiž projeli cílem v rozmezí necelé půl sekundy. Nejrychlejší byl nakonec Poltoranin, o jehož triumfu ale rozhodla až cílová fotografie.

Druhého Rusa Bessměrtnycha porazil reprezentant Kazachstánu o pouhou desetinu sekundy, třetí dojel Švýcar Cologna. Bauer se většinu závodu držel v čelní skupině, na závěrečný nástup těch nejlepších ale nedokázal reagovat a skončil třináctý.

Na 22. místě projel cílem Martin Jakš, další Češi se do bodované třicítky nedostali. Jiří Magál obsadil 46., Aleš Razým 49. a Ondřej Horyna 67. pozici.

O vítězce ženského závodu se rozhodovalo mezi Norkami. Marit Björgenová doběhla na první příčce o necelé tři sekundy dříve než Therese Johaugová. Třetí místo vybojovala v souboji s Japonkou Išidaovou vedoucí běžkyně SP Justyna Kowalczyková z Polska.

Jediná česká závodnice ve startovním poli Eva Vrabcová-Nývltová skončila pětačtyřicátá.

Závody SP v běhu na lyžích v La Clusaz (Francie):

Muži - 15 km s hromadným startem klasicky: 1. Poltoranin (Kaz.) 37:11,6, 2. Bessměrtnych (Rus.) -0,1, 3. Cologna (Švýc.) -0,4, 4. Tönseth (Nor.) -1,0, 5. Legkov (Rus.) -1,4, 6. Dotzler (Něm.) -1,8, 7. Olsson (Švéd.) -3,6, 8. Röthe (Nor.) -6,0, 9. Di Centa (It.) -6,2, 10. Sundby (Nor.) -6,2, ...13. Bauer -7,7, 22. Jakš -13,7, 46. Magál -1:24,4, 49. Razým -1:29,6, 67. Horyna (všichni ČR) -3:21,8.

Průběžné pořadí SP (po 19 z 31 závodů): 1. Legkov 867, 2. Cologna 826, 3. Northug (Nor.) 759, 4. Vylegžanin (Rus.) 706, 5. Poltoranin 648, 6. Hellner (Švéd.) 559, ...9. Bauer 389, 50. Jakš 72, 58. Razým 59, 89. Magál 24, 114. Kožíšek (ČR) 11.

Ženy - 10 km s hromadným startem klasicky: 1. Björgenová 27:04,6, 2. Johaugová (obě Nor.) -2,7, 3. Kowalczyková (Pol.) -18,0, 4. Išidaová (Jap.) -18,2, 5. Wengová (Nor.) -43,6, 6. Kyllönenová (Fin.) -49,4, 7. Steiraová (Nor.) -50,3, 8. Saarinenová -50,3, 9. Niskanenová (obě Fin.) -54,5, 10. Uhrenholdtová-Jacobsenová (Nor.) -1:01,2, ...45. Vrabcová-Nývltová (ČR) -4:02,4.

Průběžné pořadí SP (po 19 z 31 závodů): 1. Kowalczyková 1372, 2. Johaugová 947, 3. Randallová (USA) 774, 4. Steiraová 742, 5. Kyllönenová 661, 6. Wengová 628, ...59. Vrabcová-Nývltová 40.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít