Nejméně do olympiády v Soči zůstane Novotná jen u short tracku

Mohla být první rychlobruslařkou historie, která bude závodit na olympiádě na dlouhém oválu i v short tracku zároveň. Před dvěma lety to byl velký sen Kateřiny Novotné. A jak to vypadá teď, rok před Hrami v Soči?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Novotná | Zdroj: ČTK

„Vzhledem k tomu, že se tady pořád ještě nepostavila – a ani nevím jestli to vypadá, že bude – dlouhá dráha, tak ta příprava a skloubení těch dvou sportů je hrozně náročné,“ konstatuje Novotná.

A vzápětí připojuje. „Třeba v Holandsku se to dá. Tam můžou ti, co o to mají zájem, střídat brusle jako ponožky. Tady to samozřejmě nejde. Příprava by byla tak složitá, že je to momentálně ve fázi, že by mě to bavilo a chtěla bych, ale nejsou pro to takové podmínky, takže se prostě soustředím na short track.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Nejméně do olympiády v Soči zůstane Novotná jen u short tracku

Velký sen o ‘dvojnásobné‘ Soči tak padá. A když tedy klasické rychlobruslení a to na krátké dráze nejde skloubit, co se takhle se přeorientovat?

„To by bylo velké rozhodnutí odsunout short track a připravovat se jenom na dlouhé. Je to samozřejmě jenom na mně a na tom, jaká bude situace, jak se budu cítit, jak mě to bude bavit. Uvidíme po olympiádě v Soči, jak se rozhodnu pokračovat dál se svou kariérou,“ říká.

V short tracku, kontaktní, a tím i atraktivnější formě rychlobruslení, se Kateřina Novotná stala mistryní Evropy a na olympiádě v Turíně skončila šestá. Další Hry v Soči určí, jestli bude chtít na tyhle úspěchy 28letá závodnice navázat, nebo udělá tak trochu krok do neznáma.

Jan Suchan, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme