Nejslavnější sjezd na světě vyhrál Švýcar Cuche

Ve sjezdu Světového poháru v Kitzbühelu triumfoval Švýcar Didier Cuche. Šestatřicetiletý zkušený lyžař vyhrál na Hahnenkammu ve sjezdu celkem počtvrté a vyrovnal tak rekord Rakušana Franze Klammera. Nejrychlejší český závodník na trati Ondřej Bank skončil na dvaatřicátém místě.

Ondřej Bank

Ondřej Bank | Foto: czech-ski.com

Úřadující mistr světa v superobřím slalomu Didier Cuche porazil druhého Američana Bodeho Millera o necelou vteřinu třetí Francouz Adrien Théaux dokončil náročnou trať na sjezdovce Streif se ztrátou 1,18 sekundy. Cuche se stal ve šestatřiceti letech a pěti měsících nejstarším vítězem sjezdu Světového poháru a zároveň i nejstarším vítězem závodu Světového poháru vůbec.

Ondřej Bank vyrazil na trať s jasným cílem, kterým bylo umístění v bodované třicítce, což se mu ve sjezdu Světového poháru ještě nikdy nepodařilo. Bohužel na první body z této disciplíny si český lyžař bude muset počkat, i když ho od třicátého místa dělily pouhé čtyři setiny sekundy. Další dvěma českým lyžařům už se tolik nedařilo. Filip Trejbal dokončil sjezd na 81. místě a Martin Vráblík se umístil na 133. příčce.

Světový pohár ve sjezdovém lyžování v Kitzbühelu (Rakousko):
Muži - sjezd: 1. Cuche (Švýc.) 1:57,72, 2. Miller (USA) -0,98, 3. Théaux (Fr.) -1,18, 4. Scheiber (Rak.) -1,36, 5. Fill -1,38, 6. Innerhofer -1,50, 7. Heel (všichni It.) -1,64, 8. Hoffmann (Švýc.) -1,65, 9. Kröll -1,78, 10. Baumann (oba Rak.) -1,82, ...32. Bank (ČR) -3,94.
Průběžné pořadí sjezdu (po 5 z 9 závodů): 1. Cuche 279 b., 2. Zurbriggen (Švýc.) 270, 3. Walchhofer (Rak.) 269, 4. Kröll 219, 5. Miller 190, 6. Baumann 172.
Průběžné pořadí SP (po 20 z 38 závodů): 1. Kostelič (Chorv.) 850, 2. Svindal (Nor.) 585, 3. Cuche 573, 4. Zurbriggen 529, 5. Baumann 456, 6. Raich (Rak.) 434, ...28. Bank 173, 81. Trejbal 26, 133. Vráblík (oba ČR) 2.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít