Největším smolařem na sprinterské kvalifikaci ve Val di Fiemme byl Aleš Razým

Ani jeden z osmi českých zástupců nepostoupil na mistrovství světa z kvalifikace čtvrtečního klasického sprintu. Libereckému Aleši Razýmovi přitom postup unikl o pouhých 33 setin a byl prvním poraženým. Mistry světa se v italském Val di Fiemme stali Rus Kriukov a Norka Bjorgenová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aleš Razým během týmového sprintu SP v Liberci | Zdroj: ČTK

Za největšího smolaře dne by mohl být označen aktuálně nejlepší český sprinter Aleš Razým. Dlouho se držel na poslední postupové pozici. Z té ho ale nakonec sesadil nepříliš známý Číňan Sun. Razým tak za třicítkou nejlepších zaostal o pouhých třiatřicet setin.

„Docela dlouho jsem svítil třicátý, tak jsem si říkal, fandím klukům, co tam ještě jedou, ale taky bych chtěl postoupit. Pak mě tam předjel Číňan. A to je špatný. Nevydrápal jsem se tam do druhého kopce. Nějak jsem se nesrovnal, držel jsem se na rukách. Tam jsem ztratil asi hodně, nepovedlo se mi to,“ mrzí šestadvacetiletého lyžaře liberecké Dukly.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sprinterskou kvalifikaci ve Val di Fiemme sledovala redaktorka Šárka Sudová

V jeho postup do finálových rozjížděk přitom všichni dlouho věřili. „Vypadalo to docela nadějně, protože se startuje podle výkonnosti. Takže musejí překvapit spíš zezadu. No, tak jich tam překvapilo víc, než co mi stačilo na postup,“ říká Razým.

Kvalifikace byla konečnou také pro všechny české ženy. Nejblíže k postupu měla čtyřiatřicátá Karolína Grohová. Česká ženská jednička, Eva Vrabcová-Nývltová, skončila jednu příčku za ní.

„Teď jsem neměla formu, takže jsem vůbec nevěděla, jak na tom budu ve sprintu. Protože sprint jsem nejela od Liberce a pak jsem nezávodila vůbec. Brala jsem to spíš tak jako na rozjetí. Přece jen sprinty už pro mě úplně nejsou. Takže 35. místo, ty dvě vteřinky mě mrzí, ale sprint není moje disciplína, takže v pohodě,“ hodnotí svůj výkon další členka liberecké Dukly.

Ostatní Češi skončili hluboko v poli poražených. Jan Bartoň obsadil 55., Ondřej Horyna 62. a Dušan Kožíšek 65. místo. Stejně jako Razým závodí všichni za libereckou Duklu. Jilemnické závodnice Lucie Charvátová a Sandra Schutzová dokončily na 50., respektive 51. místě.

Šárka Sudová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme