Někteří čeští sportovci mají rok před ZOH v Soči skvělou formu

Celkem by se na zimních olympijských hrách v Soči mohlo představit až 110 českých sportovců včetně čtyř kolektivů. Jistou účast ale mají pouze hokejisté. Nicméně letošní výkony českých sportovců naznačují, že výprava do Soči by mohla být jedna z nejpočetnějších.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Matura se raduje z premiérového triumfu ve SP v kariéře | Zdroj: ČTK

Skikrosař Tomáš Kraus popatnácté v kariéře ovládl podnik Světového poháru a v průběžném pořadí je třetí, snowboardkrosařka Eva Samková vyhrála v kanadském Blue Mountain závod Světového poháru vůbec poprvé a skokan Jan Matura si za poslední dva týdny připsal ve stejné soutěži nejdříve dvě první místa v Sapporu a v letech v Harrachově třetí a druhé.

Dá se tedy říci, velice slušná forma českých závodníků. Ale třeba právě Jan Matura je přesně rok před olympiádou opatrný. „Letos mi to sedlo tím, že se zmenšily kombinézy, těžko říci, jestli nějaké státy nebudou chtít tu změnu vrátit nebo naopak ještě předělat, takže v tom je to nevyzpytatelné. Jinak zkušenosti mám, takže bych se měl připravit fyzicky dobře. Pokud vydrží zdraví, tak i ta forma by mohla přijít.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Českou republiku bude v Soči možná reprezentovat nejpočetnější tým v historii ZOH

Dalším skvělým úspěchem je už zmiňovaný výkon skikrosaře Tomáš Krause německém Grasgehrenu. Dvojnásobný mistr světa chtěl po olympiádě ve Vancouveru skončit a nutno říci, ještě že tak neudělal. Výsledky osmatřicetiletého lyžaře rok před olympiádou jsou totiž vynikající.

Krausova povedená sezona

„Rozhodně jsem rád, že už se takové ‚vlaštovky‘ ukazují. Byl jsem třikrát ve velkém finále, dvakrát myslím v malém a to už je ukázka toho, že to není náhodný výsledek a že tam šance na medailové umístění je,“ říká český skikrosař.

Zatímco v této sezoně se například skokani, sdruženáři nebo třeba běžci na lyžích do Soči už podívali, tak Tomáše Krause čeká příští týden premiéra. A nejen že v dějišti her bude startovat poprvé. „Já jsem ani v Rusku nebyl. Pro mě to bude i z turistického hlediska zajímavý výlet,“ dodává Tomáš Kraus.

Štěpán Pokorný, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme