Nemám na to, nechci jim to kazit, říká o biatlonové štafetě Soukup

Je prvním českým biatlonistou, který získal olympijskou medaili, dva cenné kovy má i z mistrovství světa. Ten vůbec nejcennější ale Jaroslavu Soukupovi ve finském Kontiolahti unikl.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlonista Jaroslav Soukup na mistrovství světa v Kontiolahti

Biatlonista Jaroslav Soukup na mistrovství světa v Kontiolahti | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Nemá takovou formu jako v předchozích sezonách, navíc se uzdravil Michal Šlesingr, a tak se do zlaté smíšené štafety nevešel. Skvělý výsledek ale na šampionátu stále může zajet, třeba už dnes ve vytrvalostním závodě.

„Každý to prožíval, bylo to hezký,“ říkal o smíšené štafetě Jaroslav Soukup. Neprožíval ji jako jeden ze závodníků, ale jako náhradník u televize. A to je zatracený rozdíl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nemám na to, tak jsem raději na pokoji, než jim to kazit, říká o své pozici ve smíšené štafetě Jaroslav Soukup

„Když jsem tam býval, tak bych tam být chtěl. Ale vím, že na to nemám, tak jsem raději na pokoji než jim to kazit.“

Zkušený biatlonista je na sebe zbytečně krutý, i když se v této sezoně potýká jak se střelbou vestoje, tak s pomalejším během. Na druhé straně potvrdil, že patří mezi závodníky, kteří se umějí na vrchol zimy perfektně připravit.

Ve sprintu skončil v Kontiolahti jedenáctý, což je jeho nejlepší výsledek sezóny. Ani loni před olympijskými hrami nijak nezářil a pak bral bronz, stejně jako před třemi lety na šampionátu v Ruhpoldingu.

„Ruhpolding vypadal úplně jinak. Bylo tam hezčí počasí, jiné kopce, tratě, jiné podmínky. Všechno úplně jiný,“ usmívá se Soukup.

V Německu tehdy bodoval právě ve vytrvalostním závodě, který je dnes na programu v Kontiolahti.

Biatlonisté budou na mistrovství světa startovat ve vytrvalostním závodě

Číst článek

Vzhledem k tomu, že místo trestného kolečka v něm po každém nezasáhnutém terči dostávají biatlonisté rovnou trestnou minutu, je základem co nejlepší střelba. A ve sprintu neudělal Jaroslav Soukup jako jeden z pouhých dvou závodníků ani jednu chybu.

„Záleží, jestli bude větrno. Bude hodně důležité, jestli foukne, nebo ne. Budu spokojený s dobrým výsledkem. Ale záleží na průběhu závodu, co budu považovat za dobrý výsledek. Uvidíme,“ říká Jaroslav Soukup.

Závod začne v 17.15 hod. a my vás o něm budeme na Radiožurnálu informovat. I o tom, jestli pokračuje tradiční šampionátové obrození Jaroslava Soukupa, prvního olympijského medailisty v české biatlonové historii, momentálně trochu v ústraní.

 

Jan Suchan, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme