Němec Schempp vyhrál závod s hromadným startem, Krčmář dojel devátý

Závod biatlonistů s hromadným startem nabídl v Oberhofu napínavou podívanou až do samotného závěru. Zvítězil osmadvacetiletý Němec Simon Schempp, který zabral v cílové rovince. Až fotofiniš rozhodl souboj mezi krajanem Erikem Lesserem a Francouzem Martinem Fourcadem, který byl nakonec třetí. Z Čechů dojel nejlépe Michal Krčmář na deváté pozici.

Závod nakonec ovládl Němec Simon Schempp

Závod nakonec ovládl Němec Simon Schempp | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Domácí závodník Schempp se držel špičky závodu po celou dobu. Na střelnici zaznamenal pouze jedinou chybu na třetí položce. Po poslední střelbě odjížděl druhý za Martinem Fourcadem a držel se ho až do samotného závěru. Francouz se snažil nastupovat ve stoupáních, ale Němec si ho nenechal odskočit a závěru měl zřejmě víc sil.

Dobře rozjel závod český biatlonista Michal Krčmář, který měl čistou první položku a držel se na dvanáctém místě a do druhé střelecké položky si o šest příček polepšil. Dvakrát ale minul a nabral značnou ztrátu, nicméně zabojoval a postupně se zase dostával výš. Z poslední střelby odjížděl na jedenácté pozici a běžecky se vytáhl na devátou příčku.

„Dneska mi to při běhu chutnalo, ale pokazil jsem to zase na střelnici. Ale oproti včerejšku to byl úplně jiný projev a jsem rád, že jsem se trochu probral a vrátil se do pocitů, v nichž jsem jezdil na začátku sezony,“ Krčmář a dodal: „Za tu druhou položku bych si namlátil, když to řeknu slušně.“

Francouz Martin Fourcade chyboval hned dvakrát na třetí položce ve stoje a odjížděl ze sedmé pozice. Mezi vedoucími závodníky se celou dobu držel i Nor Ole Einer Björndalen, který dokonce po třetí položce i vedl, ale na poslední střelbě musel na jedno trestné kolo a nakonec skončil pátý.

Fourcade ale nic nevzdával a k poslední střelbě dorazil na třetím místě a vyčistil všech pět terčů. Snažil se nastupovat ve stoupání, ale se odpoutal od stíhajícího Němce Schemppa, ale nepodařilo se mu to a v závěru už zřejmě neměl dost síly. Na deváté vítězství v sezoně nedosáhl a skončil třetí. I přes porážku se v jedenáctém individuálním závodě dostal podesáté na stupně vítězů.

Ondřej Moravec se držel ve středu a nakonec se s třemi chybami umístil na třinácté pozici. S celkem šesti chybami dojel do cíle poslední Michal Šlesingr, třicátý závodník Francouz Maill odstoupil.

SP v biatlonu v Oberhofu (Německo):
Muži - závod s hromadným startem na 15 km: 1. Schempp 38:30,9 (1 trest. okruh), 2. Lesser (oba Něm.) -0,4 (1), 3. M. Fourcade -0,4 (2), 4. Beatrix (oba Fr.) -13,2 (1), 5. Björndalen (Nor.) -19,5 (1), 6. Doll (Něm.) -47,8 (2), 7. Svendsen (Nor.) -52,8 (2), 8. Babikov (Rus.) -53,1 (2), 9. Krčmář (ČR) -58,9 (3), 10. Weger (Švýc.) -1:00,8 (1), ...13. Moravec -1:13,3 (3), 29. Šlesingr (oba ČR) -4:00,4 (6).
Průběžné pořadí SP (po 11 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 610 b., 2. Šipulin (Rus.) 379, 3. Schempp 370, 4. Lesser 347, 5. Cvetkov (Rus.) 329, 6. Peiffer (Něm.) 326, ...12. Moravec 237, 14. Krčmář 233, 16. Šlesingr 225, 46. Soukup 51, 52. Václavík 32, 81. Krupčík (všichni ČR) 3.
14:40 závod s hromadným startem na 12,5 km ženy.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít