Němec vyhrál v Oberstdorfu po 13 letech. Je to krásné, svěřil se Freund

Máloco se v kariéře sportovce vyrovná tomu, když ho oslavuje domácí publikum po vítězném závodu. Skokan na lyžích Severin Freund právě to dokázal, když v úterý vyhrál úvodní závod Turné 4 můstků v německém Oberstdorfu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německý skokan na lyžích Severin Freund se raduje z vítězství v prvním závodu Turné 4 můstků v domácím Oberstdorfu | Foto: Reuters

Většina z 25,5 tisíce diváků řičela nadšením, když Slovinec Peter Prevc skončil třetí. Znamenalo to totiž, že zvítězil Severin Freund.

V Oberstdorfu tak vyhrál Němec po 13 letech, naposledy to byl Sven Hannawald. Němci od té doby na Turné paběrkovali, do včerejška přidali jediné vítězství.

Přehrát

00:00 / 00:00

Německým skokanům se na T4M dlouho nedařilo, než v Oberstdorfu vyhrál Severin Freund. Bylo vyprodáno a diváci byli nadšeni. Více Tomáš Kohout

„Vypadá to, že jsme začali docela slušný úklid. Richie to vzal loni v Innsburcku. Trvalo to dlouho, ale pořád jsme cítili, jak nám lidé fandí a jak si to přejí. A samozřejmě je to krásný pocit, je to skvělé,“ radoval se Severin Freund.

Měl pořádný důvod. Jenom jemu a druhému Rakušanu Hayboeckovi v celém závodě foukl vítr znatelněji zepředu a oba toho náležitě využili, přestože začínali z nižšího nájezdu než jejich největší soupeři.

„Myslel jsem si, že už je pozdě a že protivítr vydrží i posledním skokanům. Ale pak jsem si všiml, že se to hned po mém skoku zase otočilo. Jury zvýšila nájezd, ale upřímně: Je snazší skákat z nižší devítky s protivětrem než ze dvanáctky s větrem do zad,“ říkal Freund.

Přehrát

00:00 / 00:00

Diváci si v německém Oberstdorfu T4M užívali. Přišlo jich 25,5 tisíce a všichni fandili svým krajanům, nejvíce však Němci svému vítězi Freundovi. Natáčel Tomáš Kohout

Německý skokan pak ještě dodal, že bodová kompenzace je sice dobrá, ale nevyrovná úplně jiné povětrnostní podmínky. Což byla přesně situace, ve které se ocitl favorizovaný Slovinec Peter Prevc.

Pro Turné jako takové je však vítězství Freunda, tedy Němce, jen dobré. Na dalším závodu bude plno, soupeři mají co dotahovat, série bude napínavá a ruce si mnou i sponzoři, z valné většiny z Německa.

Tomáš Kohout, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme