Netradiční sport pro všechny - zimní triatlon

Bruslení, klasické či sjezdové lyžování nebo hokej. To jsou obvyklé zimní kratochvíle těch, kteří se rádi hýbají. Zajímavou alternativní možnost nabízí zimní triatlon.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáši Bauerovi se zkrácení další etapy Tour de Ski nelíbí | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Že triatlon tvoří plavání, cyklistika a běh nebo že duatlon je totéž bez plavání, na to už si asi sportovní fanoušek zvykl. Ale co je to ten zimní triatlon? Běh, jízda na horském kole a na závěr běh na lyžích.

„Většinou si to přijedou zkusit letní triatlonisté, lyžaři. A většinou opravdu jenom zkusit, jsou to ‘hobíci‘. Je to zpestření přípravy,“ popisuje své soupeře z českých závodů osmnáctiletá Aneta Grabmüllerová, úřadující juniorská mistryně světa, která si zároveň uvědomuje, že její titul nemá takovou hodnotu jako ten případný z letního triatlonu.

To potvrzuje i konkurence na zmíněném světovém šampionátu. „Bylo to ve Finsku, a to je velmi drahá země, je to daleko, takže tam tolik lidí nepřijelo. Ale juniorů nás startovalo asi třicet dohromady,“ osvětlila Grabmüllerová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Netradiční sport pro všechny - zimní triatlon

A ještě dodala. „Konkurence v tom zimním triatlonu není taková, není to bohužel olympijský sport. Takže se to těžko porovnává s mistrovstvím světa v letním triatlonu. To je samozřejmě úplně něco jiného.“

To ale platí o vrcholové úrovni. Zimní triatlon si může vyzkoušet vlastně každý, komu není cizí běh, horské kolo a běžky. Navíc pokus se nestydí za třeba ne úplně skvělou výkonnost a nebojí se možných pádů při cyklistické části. „Je to velice časté. Naštěstí se padá do sněhu, do měkkého, takže to není tak hrozné,“ myslí si Grabmüllerová.

Více informací o závodech v zimním triatlonu najdete na webových stránkách czechtriseries.cz nebo jednoduše na triatlon.cz.

Jan Suchan, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme