Nikola Sudová skončila 6. na MS v paralelní jízdě v boulích

Česká akrobatická lyžařka si polepšila o jedno místo oproti individuálnímu závodu. V norském Vossu sice nevylepšila své životní maximum v paralelní jízdě v boulích, ale zůstala za ním jen o jednu pozici.

Boulařka Nikola Sudová

Boulařka Nikola Sudová | Foto: ČRo

Nikola Sudová postoupila do hlavního závodu ze sedmého místa v kvalifikaci a v osmifinále porazila Američanku Mikaelu Matthewsovou. Ve čtvrtfinále ale třicetiletá česká boulařka narazila na pozdější vítězku Chloe Dufourovou-Lapointeovou z Kanady. Na tu už nestačila a prohrála v poměru 15:20.

Dufourová-Lapointeová stoprocentně využila zaváhání největší favoritky a vítězky individuálního závodu Američanky Hannah Kearneyové. Ta totiž v semifinále chybovala a vypadla s Japonkou Itovou. Kearneyová si v malém finále dojela alespoň pro bronz.

V závodě mužů vyhrál po velmi těsném souboji Kanaďan Alex Bilodeau. Ten oplatil porážku z individuálního závodu svému krajanovi Mikaelu Kingsburymu. Bronz si odvezl Američan Patrick Deneen.

Mistrovství světa v akrobatickém lyžování ve Vossu (Norsko) - paralelní jízda v boulích:

Muži: 1. Bilodeau, 2. Kingsbury (oba Kan.), 3. Deneen (USA), 4. Spett (Švéd.), 5. Endo (Jap.), 6. Hall (Austr.), ...35. Novák, 37. Vaculík (oba ČR) nepostoupili z kvalifikace

Ženy: 1. Ch. Dufourová-Lapointeová (Kan.), 2. Itová (Jap.), 3. Kearneyová, 4. McPhieová (obě USA), 5. Murataová (Jap.), 6. Sudová, ...25. Vaculíková (obě ČR) nepostoupila z kvalifikace

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít