Norského skokana Tandeho zachránil bezpečnostní provázek. Kvůli závadě přišel o celkové prvenství

Poslední závod Turné 4 můstků v Bischofshofenu sliboval pořádný boj o celkové vítězství a také na něj došlo. A Nor Daniel André Tande byl nakonec rád, že kvůli závadě na vybavení ztratil jen náskok na prvním místě a skončil třetí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nor Daniel André Tande ztratil kvůli závadě náskok na prvním místě, ale mohlo být i hůř | Zdroj: Reuters

Z komentáře pracovníků rakouské televize ORF bylo znát, jak jim bylo ouzko. A nejen jim. Dvacet tisíc diváků mrznoucích pod můstkem se strachovalo o Nora, se kterým to ve vzduchu házelo, a který tak tak přistál. Nikdo zprvu nevěděl proč.

Andreas Goldberger, dvojnásobný vítěz Turné, má ale postřeh. Při lepším záběru okamžitě poznal, že Daniel André Tande měl potíže s vázáním, které drželo jen na bezpečnostním provázku. A Nor, který skončil šestadvacátý popsal, proč seděl s hlavou v dlaních.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sportovní bitvy se v ideálním případě obejdou bez zranění. Ta poslední na Turné čtyř můstků skokanů na lyžích ale byla natolik dramatická, že k těžkému úrazu zbýval kousek

„Hned po skoku jsem byl dost rozmrzelý a smutný. Je těžké se na to podívat s odstupem a vidět, že skoky, které jsem dělal celý minulý týden, byly něco úžasného. Takže mi po chvíli došlo, že třetí místo celkově je extrémně dobré,“ řekl.

A Tandeho politoval i Kamil Stoch. Teprve druhý Polák v historii (po Adamu Malyszovi), který dokázal Turné 4 můstků celkově vyhrát. „Daniel byl opravdu dobrým soupeřem celé Turné. A Stefan Kraft taky. Bylo opravdu náročné držet se v top formě od začátku do konce. Byla to opravdu velká a těžká bitva až do konce.“

Sám upadl v Innsbrucku a natloukl si koleno. Na Turné vynechával kvalifikace, v těžkém programu šetřil silami. Ale ten úspěch Stochovi nechutnal proto, že byl posledním k titulu mistra světa a dvěma zlatům z olympiády, v řadě posledních triumfů.

„Ten úspěch chutná proto, že vím, že jsem na něm zapracoval. Nejen na můstku, ale i mimo něj. Snažil jsem se být trpělivý, tvrdě pracovat. Dávat všechno každému tréninku, závodu, každému skoku,“ vysvětlil Polák Kamil Stoch, vítěz 65. Turné 4 můstků.

Tomáš Kohout, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme