Norsko vládne MS. Po ženách vyhráli štafetu ve Val di Fiemme i muži

Štafetový závod mužů vyhráli na mistrovství světa v klasickém lyžování Norové, kteří tak napodobili své kolegyně, které zlato vybojovaly ve štafetě včera. Druhé skončilo Švédsko, bronz mají Rusové. České kvarteto ve složení Magál, Bauer, Razým a Jakš skončilo až na 11. místě.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Norská štafeta ve složení Tord Asie Gjerdalen, Eldar Roenning, Sjur Roethe a Petter Northug slaví zlato

Norská štafeta ve složení Tord Asie Gjerdalen, Eldar Roenning, Sjur Roethe a Petter Northug slaví zlato | Zdroj: Reuters

Kromě Jiřího Magála se Čechům štafetový závod vůbec nevydařil. Magál předával druhému muži na české soupisce Lukáši Bauerovi na osmém místě s minimální ztrátou na vedoucí Německo, jenomže Bauer ztrácel ve sjezdech a Aleši Razýmovi předával se ztrátou skoro půlminuty na šest vedoucích týmů.

Razýmovi se sice podařilo manko na čelo výrazně snížit, jenomže nasazené tempo celou dobu nevydržel a postupně se propadl až na 10. pozici. Finišman Jakš také neměl svůj den, Českou republiku předjelo na posledním úseku ještě Finsko a Češi skončili až jedenáctí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Tomáše Kohouta ze závodu štafet na MS v klasickém lyžování

„V posledním třetím okruhu na mě přišla krize a bohužel se mi nepodařilo udržet se té vedoucí skupiny. Takže Aleši Razýmovi jsem to předával se ztrátou nějakých osmadvaceti vteřin, což je výrazný problém pro dobrý výsledek štafety. Bohužel jsem byl jejím negativním článkem, mrzí mě to,“ kál se po závodě Lukáš Bauer.

O vítězi se rozhodovalo až v posledním úseku, do kterého vyjíždělo kousíček od sebe hned šest týmů. Teprve dva kilometry před cílem se rozhořel boj o medaile, do cílové rovinky se vedle sebe vyřítili Švéd Calle Halfvarsson a Petter Northug z Norska, který svého soka bez problémů přespurtoval a suverénně vybojoval pro Norsko další zlato.

Mistrovství světa v klasickém lyžování ve Val di Fiemme - běh:

Muži - štafeta 4x10 km:

1. Norsko (Gjerdalen, Rönning, Röthe, Northug) 1:41:37,2, 2. Švédsko (Richardsson, Olsson, Hellner, Halfvarson) -1,2, 3. Rusko (Bělov, Vylegžanin, Legkov, Usťugov) -2,4, 4. Itálie -2,6, 5. Finsko -11,7, 6. Švýcarsko -13,0, 7. Německo -45,5, 8. Japonsko -54,2, 9. Francie -55,6, 10. USA -1:01,4, 11. ČR (Magál, Bauer, Razým, Jakš) -1:05,4.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme