Northug je nemocný a nepoběží v Drammneu, Cologna tak má jistý titul ve SP

Švýcarský běžec na lyžích Dario Cologna se potřetí v kariéře stal vítězem celkového pořadí Světového poháru. Jeho jediný zbývající soupeř Nor Petter Northug se stále nezotavil ze žaludečních problémů a vynechá dnešní sprint v Drammenu i nedělní 50kilometrový maraton v Oslu. Northug tak ztratí i teoretickou šanci Colognu ještě předstihnout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Švýcar Dario Cologna | Zdroj: Reuters

Vítěz ročníků 2009 a 2011 má v čele náskok 594 bodů před Northugem. Po závodech v Norsku, kde se dá získat až 290 bodů, bude ve finále Světového poháru ve Stocholmu a Falunu ve hře už jen 350 bodů.

Nor Northug nemohl kvůli žaludečním potížím běžet minulou neděli Vasův běh, který pro něj měl být po Tour de Ski druhým vrcholem sezony. Není vyloučeno, že se v tomto ročníku už v závodech neobjeví.

Třetí Kanaďan Devon Kershaw ztrácí na Northuga pouze 78 bodů. Pro dvojnásobného olympijského vítěze a sedminásobného mistra světa by to bylo nejhorší umístění v konečném pořadí od roku 2008. V roce 2009 a loni byl Northug druhý, v roce 2010 seriál vyhrál.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme