Novák: Martina je zpět ve stejné formě jako na OH

První vyhrání prý z kapsy vyhání. I kdyby to platilo, může být rychlobruslařka Martina Sáblíková v klidu. Na Světovém poháru zajela druhé místo a se začátkem své sezóny může být spokojená.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková při SP v Berlíně

Martina Sáblíková při SP v Berlíně | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Rychlobruslařka Martina Sáblíková má za sebou začátek sezóny. Ano, byl o týden odložený, a ano, byl úspěšný. To hodnocení se dá vcelku lehce opřít o její druhé místo v závodě na 3000 metrů. A co z toho vykoumala sama Martina Sáblíková a její trenér Petr Novák? V podstatě totéž. Ale i to, že může být ještě lépe.

Martina Sáblíková si na Světovém poháru v Berlíně dopřála oproti dietě minulého týdne pestré závodní menu. Jako první chod posloužilo 7. místo na 1500 metrů. A jako ten hlavní 2. příčka na dvojnásobné trati. Není se co divit, že se po trojce mohla usmívat už bez nějakých dalších ale.

Přehrát

00:00 / 00:00

Novák: Martina je zpět ve stejné formě jako na OH

,,Myslim, že to není špatné. Škoda té nemoci,“ tušila Sáblíková, která kvůli ní musela vynechat úvodní díl Světového poháru. Po tom druhém už mohl trenér Petr Novák začátek sezóny Martiny Sáblíkové pochválit:

,,Bylo to dobré. Před třemi týdny tu hravě jela 4:02 a 1:58. Takže s tím svým handicapem podala dobrý výkon. Začátek zatím naznačuje, že Martinaje zpátky s formou, co měla na olympiádě.“

A tady bychom mohli spokojeně skončit a jen se těšit, až Martina Sáblíková za týden v norském Hammaru zvítězí.

,,Ale to bude zase úplně nový závod. Tam pojedeme 'pětku' (5 000 metrů), je to delší, bude se to pomaleji rozjíždět, tak uvidíme,“ upozorňuje Martina Sáblíková. Ale mohla by i spřádat plány na celkový triumf ve Světovém poháru.

Šance na titul stále je

,,Vzhledem k tomu, že Beckertová nevyhrála a Martina byla před ní, tak šance zatím existuje,“ přikyvuje Petr Novák. Sama závodnice se ovšem optimistickým plánům decentně brání.

,,Zatím nad tím neuvažuju, kdyby to šlo dobře dál, tak bych mohla být druhá nebo třetí. Ale na první zatím nemyslím, to je ještě hodně daleko.“ Je to ještě hodně kilometrů v tréninku, ale i těch závodních. Na druhou stranu, čím delší tratě, tím lépe pro Martinu Vytrvalkyni Sáblíkovou.

,,Dvakrát se tam jede pětka, jestliže Martina vyhraje a Beckertová bude druhá, tak tam ta šance je. Určitě je,“ propočítává Petr Novák naděje rychlobruslařky Martiny Sáblíkové na další triumf kariéry.

Tomáš Kohout, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme