Novák si přeje zlatou medaili. Věří, že rychlobruslařky na MS v Koreji navážou na Světový pohár

České rychlobruslařky získaly na Světovém poháru medaile ve všech disciplínách, ve kterých se o víkendu v Berlíně závodilo. Příští důležitou akcí bude už za deset dní mistrovství světa v Jižní Koreji, a tak si trenér českých reprezentantů libuje, jak dokázali načasovat svou formu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Novák, terenér Martiny Sáblíkové | Foto: Václav Mudra, www.olympic.cz

„Myslím, že je to dobře, protože to ukazuje, že jdeme správnou cestou. Na mistrovství světa bude startovat víc lidí, nejenom Martina jako dřív. Doufám, že i tam budeme bojovat o podium,“ je přesvědčený reprezentační trenér Petr Novák.

V Berlíně stála třikrát na stupních vítězů sprinterka Karolína Erbanová, dvakrát nejlepší česká rychlobruslařka Martina Sáblíková. A protože na Světovém poháru startovala až na několik výjimek kompletní rychlobruslařská špička, musí si český tým klást vysoké cíle i pro šampionát.

Přehrát

00:00 / 00:00

Český tým bude chtít na rychlobruslařském šampionátu v Koreji navázat na úspěchy ze Světového poháru v Berlíně

„V každém případě bych byl spokojen, kdyby Martina stála na obou tratích jak na dvojce, tak na pětce na pětce na bedně. Uvidíme, jestli ji pustím na patnáctku, protože tam má taky šanci na podium. A uvidíme, co Kája, protože šance na podium je taky. Byl bych rád, kdyby byla víc jak jedna medaile, budu skromný,“ drží se přeci jen při zemi Petr Novák.

Je si ale velmi dobře vědom toho, že Martina Sáblíková neměla v Berlíně ještě ideální formu a na jejím výkonu se stále ještě podepsal prosincový tréninkový výpadek zapříčiněný poraněnými kolenními vazy české rychlobruslařky. I proto po chvíli trochu své prognózy poopravil.

„Akorát nám tady scházelo první místo, tak doufám, že na mistrovství světa bude aspoň jedno zlato a minimálně jedna medaile,“ je už definitivně spokojený se svou předpovědí reprezentační trenér Petr Novák, který se svým týmem vydá do Koreji už zítra. Šampionát začne v dějišti příštích olympijských her 9. února.

Petr Kadeřábek, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme