Nové Město na Moravě přineslo dříve biatlonistům štěstí. Povede se to i při SP?

Kompletní světová špička biatlonu se poprvé představí v České republice. Nové Město na Moravě už vítá závodníky přijíždějící na Světový pohár, který na Vysočině ve středu odstartuje. Prozatím největší biatlonovou akcí, kterou tamní areál hostil, bylo mistrovství Evropy v roce 2008. A Češi by se vůbec nezlobili, kdyby se jim dařilo jako tehdy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlonista Jaroslav Soukup se raduje z třetího místa v závodě SP v Östersundu | Zdroj: ČTK

Nutno zmínit, že v biatlonu není evropský šampionát úplně top akcí, dnes je omezený na sportovce do 26 let, před čtyřmi lety tomu tak sice nebylo, ale i tak se ho zúčastnili především závodníci nadějní, doplnění několika zkušenými borci.

O kvalitě startovního pole ovšem není třeba pochybovat, vždyť v něm nechyběl Francouz Martin Fourcade, momentálně druhý muž Světového poháru, nebo další dnes už známá biatlonová jména: Weger, Hofer nebo Šipulin, případně Tina Bachmannová mezi ženami.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nové Město na Moravě přineslo dříve biatlonistům štěstí. Povede se to i při SP?

A v této konkurenci vybojovala česká výprava sedm cenných kovů: čtyři stříbra a tři bronzy. O tři medaile se zasloužili tehdy ještě juniorka Veronika Vítková a pak Michal Šlesingr, který byl asi nejblíže vytouženému zlatu. To by získal nebýt jedné pokažené rány ve vytrvalostním závodě, v němž nakonec skončil druhý.

„S druhým místem jsem samozřejmě spokojený. Ale když byl takový kousek k titulu a zkazil jsem to vyloženě svojí hloupou chybou, tak to mrzí,“ litoval své minely Michal Šlesingr, který přidal ještě dva bronzy: ze sprintu a ze štafety.

V ní to měl s Tomášem Holubcem, Ondřejem Moravcem a Zdeňkem Vítkem také rozjeté lépe, než to ve finále dopadlo.

„S bronzem jsou, myslím, všichni spokojení. Zlato by bylo zlato, ale medaile je. A to je podstatné,“ říkal Zdeněk Vítek. Toho biatlonová veřejnost (podobně jako dříve uvedená jména) jistě dobře zná, ale co třeba Zuzana Tryznová? Říká vám to něco?

Tato sportovkyně ve Světovém poháru nikdy nebodovala, na mistrovství světa skončila nejlépe 49., ale domácí novoměstské prostředí jí na evropském šampionátu vybudilo k zisku stříbra ze sprintu.

„Určitě je to můj životní úspěch, je to první medaile mezi dospělými, takže já jsem naprosto spokojená. Závod jsem vzala jako velkou výzvu, říkám si, jde tady udělat výsledek. A naštěstí všechno klaplo, jak mělo. A pak to dopadlo dobrým výsledkem,“ usmívala se Zuzana Tryznová.

Doufejme, že magie Nového Města zafunguje i tentokrát, v závodech Světového poháru.

Jan Suchan, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme