Novotná opět na ME v shorttracku upadla a na trati 500 m skončila sedmá

Ani druhý závod mistrovství Evropy v short tracku české rychlobruslařce Kateřině Novotné nevyšel. Na pětistovce skončila v mladoboleslavské hale kvůli pádu už v semifinále.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Druhý závod na boleslavském ME a rychlobruslařku Kateřinu Novotnou opět potkal pád | Zdroj: ČTK

Kateřinu Novotnou potkal druhý den mistrovství podobný osud jako v pátek. S tím rozdílem, že na trati dlouhé 1500 metrů se do finále dostala. Na ‘pětistovce‘ ji ale pád postihl mnohem dříve.

„Už během prvního kola mi uklouzla brusle před zatáčkou a spadla jsem. Holandská závodnice se mě pokoušela podjíždět, já jsem jí chtěla trošku zavřít, uklouzla mi brusle a ležela jsem. Holt smůla,“ vysvětlila česká reprezentantka.

Smůla to je sice veliké, Novotná ale zbraně rozhodně neskládá. O jejím úspěchu či neúspěchu se rozhodne až v neděli, kdy jsou na programu kilometrový a tříkilometrový závod. Ve víceboji zatím jasně vede Italka Fontánová, která vyhrála obě trati.

Mezi muži vyhrál ‘pětistovku‘ Rus Grigorjev, který se tak dostal do vedení i v hodnocení víceboje, kde má stějně bodů jako Nizozemec Knegt. Češi Vojtěch Loudín a Miloš Apeltauer opět skončili v kvalifikaci.

ME v rychlobruslení na krátké dráze v Mladé Boleslavi:

Muži - 500 m: 1. Grigorjev (Rus.) 41,798, 2. Whelbourne 42,828, 3. Eley (oba Brit.) 42,970, ...v kvalifikaci 32. Loudín, 41. M. Apeltauer (oba ČR)
Průběžné pořadí víceboje po dvou disciplínách: 1. Grigorjev 34 b., 2. Knegt (Niz.) 34, 3. Whelbourne 23, ...28. Loudín, 48. M. Apeltauer

Ženy - 500 m: 1. Fontanaová 43,725, 2. Valcepinaová (obě It.) 43,801, 3. Keszlerová (Maď.) 1:01,011, ...v semifinále 7. Novotná, v kvalifikaci 27. Záhumenská (obě ČR)
Průběžné pořadí víceboje po dvou disciplínách: 1. Fontanaová 68, 2. Valcepinaová 34, 3. Ter Morsová (Niz.) 21, ...7. Novotná 3, 24. Záhumenská

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme