Novou nadějí českého snowboardingu je Kateřina Vojáčková

Poslední dobou by se mohlo zdát, že se v Česku takzvaně roztrhl pytel s ženskými snowboardovými talenty. Jednadvacetiletá Šárka Pančochová patří ve freestylové odnoži tohoto sportu ke světové elitě. Eva Samková, teprve osmnáctiletá - se pyšní dvěma tituly juniorské mistryně světa ve snowboardcrossu a Kateřina Vojáčková má velký potenciál k tomu, aby na tyto největší úspěchy českého snowboardingu v budoucnu navázala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Vojáčková | Foto: Vojen Smíšek

Je jí teprve čtrnáct let a už se objevuje na podnicích, kde konkuruje ženám. Tím posledním byl Horsefeathers Pleasure Jam na Rakouském ledovci Dachstein, kde ve velké konkurenci, na startovní listině byla mimochodem i Šárka Pančochová, postoupila do semifinále disciplíny slopestyle.

Pro nezasvěcené - jedná se o tři velké skokánky v řadě za sebou a závodník musí předvést co nejlepší triky. Katka se v útlém věku rozhodně nebojí a v tom je její velká výhoda. Styl, který předvádí, je hodně podobný tomu Šárky Pančochová, ale jak Katka říká, není to cílené.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Kateřinou Vojáčkovou hovořil Štěpán Pokorný

"Já se se Šárkou nesrovnávám. Určitě bych chtěla jezdit jak ona, ale já nemám vzor. Podle nikoho se neřídím, jezdím, jak chci, a dělám to, co mě baví," tvrdí. Kateřině Vojáčkové pomohla k dobrým výkonům trochu i gymnastika, kterou dělala od mala společně se snowboardingem. A rozhodnout se, co bude hrát v jejím budoucím sportovním životě prim, nebylo prý vůbec.

"Byla jsem na závodech, kde si mě všiml trenér. S ním jsem jela na další závod, s klukama mě to chytlo a už jsem s nima doteď," říká a když myslí kluky, jedná se především o týmové kolegy z týmu Horsefeathers, za který jezdí. Kromě podpory od sponzora je v tak útlém věku velice potřebná i podpora rodičů a ani na to si nemůže čtrnáctiletá snowboardistka stěžovat. Její otec ji totiž doprovází úplně všude.

"Táta to prožívá, jsem taková jeho malá holčička. Takže se mnou žije a je spokojený." Katky otec je tedy její velkou oporou a i to přináší ovoce v podobě výsledků. Kariéra Kateřiny Vojáčkové je na samém začátku. Přes to ale myslí na olympiádu v Soči 2014, kde se vedle paralelního slalomu, u-rampy a snowboardcrossu objeví právě i její disciplína - slopstyle.

Kateřina Vojáčková | Foto: Vojen Smíšek

"Je to můj cíl. Teď začínám jezdit závody organizace FIS, abych se tam dostala," sympaticky dodává Kateřina Vojáčková.

Martin Charvát, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme