O víkendu začíná Světový pohár v alpských disciplínách

Čtyři čeští lyžaři se o nadcházejícím víkendu zapojí do prologu Světového poháru v alpských disciplínách. Ze sourozenecké dvojice Záhrobských to bude nakonec pouze Šárka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Záhrobská | Zdroj: ČTK

Předčasný nástup zimy nadělal mnohým z nás problémy, ale najdou se i takoví, které ohromně potěšil. Dobře by se vám hledali mezi organizátory prvních závodů Světového poháru v alpském lyžování.

Ten jako tradičně začíná už koncem října v rakouském Söldenu. Letos pořadatelé do poslední chvíle trnuli, aby jim teplé počasí nezhatilo plány, ale nakonec si mnou ruce a těší se na víkend.

Přehrát

00:00 / 00:00

O víkendu začíná Světový pohár v alpských disciplínách

Lyžaři zahájí olympijskou sezónu obřím slalomem, po kterém je čeká třítýdenní pauza, než se Světový pohár rozeběhne naplno. Z českých žen se tento prolog letos týká Šárky Záhrobské a šestnáctileté juniorky Valentiny Volopichové, která se chystá na vůbec první start ve Světovém poháru.

Mezi muži čeká velký návrat po vleklém zranění Ondřeje Banka a představí se i Filip Trejbal. Na svůj start si proto ještě počká Petr Záhrobský mladší, který si místo ve Světovém poháru vyjel v minulé sezóně poháru Evropského.

Záhrobský se těší ze spolupráce s otcem

Poté, co jeho otec opustil tým sestry Šárky, věnuje se v tréninku právě synu Petrovi. „Já jsem tu přípravu trávil s tátou vždycky, i v minulých sezónách, jen jsme byli pohromadě větší skupina. Teď má na mě táta víc času, takže z toho můžu jen profitovat, těší se na větší pozornost svého otce.

„Můžeme se víc věnovat rychlým disciplínám, táta na mě má víc času. Dřív jsme se museli dělit, měli jsme třeba dvě trati, jednu pro Šárku a jednu pro mě a táta pendloval mezi oběma," pochvaluje si specialista na rychlostní disciplíny.

Příprava v Evropě zatím stačí

Petr Záhrobský mladší na rozdíl od jiných českých sjezdařů během přípravy nevyužívá širých plání Jižní Ameriky a vystačí si s evropskými ledovci, jakým je třeba švýcarský Zermatt. Proč?

„Já jsem zatím k této přípravě nepřistoupil, protože si myslím, že podmínky v Zermattu jsou velice dobré a když vyjde počasí, tak se tam dá odjet velice dobrý trénink jak sjezdu, tak Super-G. Zatím pro mne není nevyhnutelné jezdit do Jižní Ameriky."

Současně ale chápe i své kolegy: „Někdo si myslí, že tam tu přípravu udělá lepší. Já jsem tam nebyl, tak to nemůžu posoudit. Ale jsem spokojený s podmínkami, které mám tady v Evropě a nemám zatím potřebu."

„Ale třeba ty ledovce tady dostanou časem tak zabrat, že to bude nezbytné, ale zatím to za nezbytné nepovažuji," vysvětluje Petr Záhrobský mladší, který už v loňské sezóně dokázal jako první Čech bodovat v rychlostních disciplínách Světového poháru.

Do toho letošního se zapojí až po závodech Evropského poháru v Reiteralmu. A to v zemi, pro kterou už od čtvrtka hoří olympijský oheň.

„Do světového poháru se zapojím 25. listopadu, kdy je v Kanadě v Lake Louis sjezd a Super-G, takže tam mi začne sezóna. Ještě předtím bych měl jet Super-G v Evropském poháru v Rakousku, ale ten svěťák začne v Kanadě," těší se Záhrobský na novou sezónu.

Jan Kaliba, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme