O zlatě uvažovat nemůžu, zůstává nohama na zemi trenér lyžařů Petrásek

Je tomu deset let a dva dny, co Česko oslavovalo zlatou medaili běžce na lyžích z mistrovství světa. V italském Val di Fiemme ji vybojoval na padesátikilometrové trati Martin Koukal. A všichni jenom zírali. Dnes se v Lago di Tesero také poběží 50 kilometrů, a kdyby se něco takového opakovalo, bylo by to ještě větší překvapení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Petrásek | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Příčina je jednoduchá a popíše ji Martin Koukal. Před deseti lety vysvětloval, proč se mu před do padesátky ani moc nechtělo nastoupit.

„Řekněme si to parovinu, i z různých jiných, třeba mediálních hledisek, je to o tom, že já tady mám páté, šesté místo – a na padesátce je málo pravděpodobné, že bych to ještě nějak vylepšil.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Mistrovství světa ve Val di Fiemme uzavře padesátka klasicky s hromadným startem

Čímž vlastně Martin Koukal vysvětlil základ svého úspěchu, a přitom i hlavní rozdíl od českých reprezentantů na současném šampionátu. Ať už si vybereme kohokoliv ze čtveřice Lukáš Bauer, Martin Jakš, Jiří Magál a Ondřej Horyna. On měl totiž tenkrát formu.
„Pokud by někdo ze závodníků, které tady momentálně mám, byl pátý, šestý na ostatní závody, mohl bych o tom zlatu takhle uvažovat. Ale já myslím, že o něm uvažovat nemůžu,“ nedoufá v zázraky trenér Miroslav Petrásek.

Už margináliemi jsou záležitosti, jako že se padesátka tehdy jela volnou technikou a s intervalovými starty. Dnes se bude závodit klasicky a se startem hromadným. A když trenér Miroslav Petrásek zcela objektivně nemůže očekávat zlato, co tedy čekat může?

„Cíle si myslím, že byly dané, u Lukáše je to výsledek do desátého místa, Martin Jakš taky nemá splněný výsledek kolem 15. místa. Tyhle dva výsledky nám tady chybí,“ vznesl spíš přání trenér českých běžců na lyžích. Celkem 73 závodníci se na start vydají ve 12 hodin a 30 minut.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme