O ZOH v Soči bojuje i dvojnásobná atletická mistryně světa Pittmanová

Dvojnásobná mistryně světa na 400 metrů překážek Jana Pittmanová bojuje o účast na Zimních olympijských hrách v Soči. Bývalá soupeřka Zuzany Hejnové usedla po sérii zranění do dvojbobu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

boby 2011, MS Konigssee Vrba, Stoklska | Foto: Martin Bohman

O Janě Pittmanové mluvili odborníci od začátku její kariéry jako o velké atletické hvězdě. Po mládežnických medailích vyhrála v roce 2003 400 metrů překážek na světovém šampionátu v Paříži a to samé zopakovala o 4 roky později v Ósace. Na olympijských hrách se jí i kvůli zdravotním problémům nedařilo a nakonec doslova přesedlala do dvojbobu.

„Je v tom hodně síly a hodně rychlosti. V žádném případě to ale neznamená, že pokud jste dobrý sprinter, budete i dobrý brzdař. Je velký rozdíl mezi tím, když jenom běžíte, nebo když před sebou tlačíte téměř 200 kilo."

Přehrát

00:00 / 00:00

Atletka Pittmanová se připravuje na ZOH v Soči

Vysvětluje Jana Pittmanová, která bojuje v Australském dvojbobu o své první zimní olympijské hry. A poměrně se jí to i daří, když v Park City dojela s pilotkou Radjenovicovou na 14. místě.

Pittmanová soupeří i s Lolo Jonesovou

Bývalá atletka ale ví, že je stále ještě bobistkou-začátečnicí. „Musíte zkrátka co nejvíc trénovat a nedělat si hlavu z toho, jak to dopadne. Moc si vážím té příležitosti, díky které mám šanci dostat se po dvou letních olympijských hrách i na Hry zimní. A musím říct, že je to úplně něco jiného," těší se z nečekané zkušenosti Jana Pittmanová, která v australské reprezentaci nemá takovou konkurenci, jako další skvělá atletka Lolo Jonesová.

Pro tu bude těžké probojovat se do amerického týmu, ale zato tam může mít i medailové ambice. Na takové cíle zatím Jana Pittmanová nemyslí, ale i tak svého rozhodnutí nelituje.

„Byl to dobrý krok. Jsem teď rychlejší, než kdy předtím a takové časy na 100 metrů jsem nikdy neběhala. Je to samozřejmě tím, že mám mnohem víc svalů, než když jsem závodila na překážkách. Takže po Soči chci běhat 100 a 200 metrů a uvidíme, jak to dopadne," dodává jednatřicetiletá Australanaka.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme