Obojživelnice Ledecká se vrací na snowboard. Místo tréninku odpočívala

Kombinovat úspěšně jízdu na lyžích a na snowboardu je podle mnohých nesmysl. Odborným příručkám se ale snaží vzepřít mistryně světa v paralelním slalomu na snowboardu Ester Ledecká, která před zítřejším závodem Světového poháru porážela elitní české lyžařky. A i proto si na oblíbeném svahu ve slovinské Rogle dovolila vynechat tréninkové jízdy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká | Foto: Sport Invest Group

„Tím, že jsem teď měla závody na lyžích a hned jsme přejížděli na trénink na snowboard, dala jsem si den volna. Do zítřka naberu spoustu síly,“ těší se na čtvrtý závod snowboardového SP v sezoně Ester Ledecká, která před dvěma lety v Rogle vybojovala své první vítězství v seriálu.

V celkovém pořadí je aktuálně druhá, přestože se jí poslední podnik v Bad Gasteinu, úplně nepovedl, ale na žádné černé myšlenky neměla čas, protože ze snowboardu přeskočila rychle na lyže.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ester Ledecká zvolila před závody SP v Rogle netradiční přípravu - odpočinek

„Trošku jsem se bála, že budu mít strach. Na sjezdových lyžích jsem nestála od září. Neměli jsme čas to trénovat. Mezi snowboardovými svěťáky jsme trénovaly obří slalom a na ‚rychlostky‘ jsem se ani nepostavila,“ vysvětluje rozdíly v tréninku.

Na lyžích navíc dokázala v Evropském poháru porazit nejlepší Češky jak ve sjezdu, tak v obřím slalomu, a k tomu jí mohla těšit velká podpora okolí.

„Spousta ohlasů byla na to, že jsem mistryně světa na snowboardu, na startu to tam hodně probírali. Neslyšela, ale můj fyzioterapeut říkal, že si trenéři říkali: ‚Hele, to je ta mistryně světa na snowboardu a teď tu jede na lyžích’,“ působí pro Ester Ledecká mnohé jako zvláštní přízrak.

Ale už i svými výkony na lyžích si dokázala vybudovat respekt. „Je to hrozně pěkný. Vždycky, když jsem na lyžích, nemyslím na to, že mám i úspěchy jinde. Soustředím se jen na lyže. Ale pak je hrozně zvláštní, když o mně někdo takhle mluví,“ doplňuje talentovaná obojživelnice před sobotním závodem snowboardového Světového poháru ve Slovinsku.

Ester Ledecká | Foto: Sport Invest Group

Jakub Marek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme