Olympiáda mládeže připomínala klasické Hry

Olympijské hry většina z nich viděla jen v televizi a teď si na nich mohli sami zazávodit. O kom je řeč? O českých sportovcích, kteří startovali na Zimní olympiádě mládeže v Innsbrucku. A i když jde o daleko menší akci než jsou "dospělé Hry", účastníci si užili i pěkné slavnostní zakončení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mnichov vsadil při své olympijské kandidatuře na lidsky i ekologicky přívětivou tvář her

Mnichov vsadil při své olympijské kandidatuře na lidsky i ekologicky přívětivou tvář her | Foto: München 2018

Kde vzali scénáristé slavnostního ceremoniálu inspiraci, není těžko uhodnout. Nástup sportovců, nápaditá choreografie, projev předsedy Mezinárodního olympijského výboru Jacquese Rogga, předání olympijské vlajky dalšímu pořadateli - to všechno je tradičně k vidění na slavnostním zakončení největší sportovní akce planety. Bylo tomu tak i v případě mládežnické olympiády a čeští reprezentanti byli nadšení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Olympiáda mládeže připomínala klasické Hry

"Výborné, bylo to hezké. Takové pěkné zakončení," zhodnotil slavnostní zakončení krasobruslař Alexandr Sinicyn a přidal se k němu sdruženář Tomáš Portyk. "Zahájení se mi líbilo, i proto jsem se těšil. Navíc jsem nesl českou vlajku," dodal.

Tomáš Portyk nesl českou vlajku v Innsbrucku i v přeneseném slova smyslu. Jako jediný z Čechů získal zlatou medaili a sní o tom, že si brzy vyzkouší také atmosféru opravdové olympiády. Přestože by mu během Her v Soči bylo pouhých 17 let.

"Určitě bych se tam chtěl podívat. Bude záležit na trénincích, třeba to vyjde, kdyby se mi dařilo," doufá Portyk.

Martin Charvát, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme