Olympiádu vedle Sáblíkové a Erbanové vyhlíží i Zdráhalová. V Česku přitom stále chybí rychlobruslařský ovál

Česká výprava odjela z evropského šampionátu v rychlobruslení v nizozemském Heerenveenu se dvěma medailemi. Stříbro Martiny Sáblkové z víceboje a zlato Karolíny Erbanové ze sprinterského čtyřboje nejsou jediným pozitivem. Příslibem do budoucna je i umístění Nikoly Zdráhalové v elitní desítce a její potenciální účast na olympijských hrách v Číně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nikola Zdráhalová | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Martina Sáblíková i trenér Petr Novák se shodují na budoucím výkonnostním růstu Nikoly Zdráhalové.

„Doufám, že bude takhle pokračovat nahoru a že se bude zlepšovat. Maká, tak to snad půjde dál,“ řekla Sáblíková a Novák ji doplnil: „Věřím, že už příští rok bude útočit na první pětku šestku. Jde rok od roku nahoru a je to vidět.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Rychlobruslařští odborníci po celém světě považují vysoký počet reprezentantek za malý zázrak. Tolik jich nemá žádná země, ve které není ani jeden rychlobruslařský ovál

Nemusí tak být daleko doba, kdy si české rychlobruslení bude z evropského šampionátu odvážet ne jednu, ne dvě, ale hned tři medaile.

„Pokusím se o kvalifikaci na olympiádu a doufám, že mi to vyjde. Uvidíme, jak kvalitní bude příprava,“ prozradila svůj hlavní cíl pro závěr této a hlavně následující sezony Zdráhalová.

K tomu aby se při závodech na olympijských hrách objevila, nesmí polevit v tréninku a stále se zlepšovat. „Musím zlepšit asi všechno. Zrychlit pětistovku, aby bylo pro soupeřky těžší na mě najet třeba na třech kilometrech, zlepšit trojku. Všechno musí klapnout,“ dodala k plánům Zdráhalová.

Pokud by se jí dařilo a Karolína Erbanová by si udržela formu, která ji přinesla o víkendu titul mistryně Evropy, mohla by na olympijských hrách startovat hned trojice českých reprezentantek.

To odborníci z rychlobruslařského prostředí po celém světě považují za malý zázrak. Vždyť takový počet reprezentantek nemá žádná země, ve které není ani jeden rychlobruslařský ovál.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme