Ondřej Bank čtyřnásobným mistrem ČR

Kdo z nás může říct, že je v nějaké činnosti nejlepší v republice? Alpský lyžař Ondřej Bank to za poslední tři dny mohl prohlásit hned čtyřikrát. Vyhrál totiž všechny závody otevřeného mistrovství České republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Bank

Své představení korunoval dnešním prvenstvím ve slalomu, tedy v disciplíně, kde je v tuzemských poměrech největší konkurence. Jenže Filip Trejbal byl v součtu dvou kol pomalejší a skončil třetí. A Kryštof Krýzl vypadl během druhé jízdy, kdy kvůli špatně navrtanému vázání vytrhl část brzdičky, což Ondřej Bank označuje za sjezdařskou raritu.

„Je to hodně neobvyklé. Mě se to nestalo snad nikdy, ale myslím, že Kryštofovi se to stalo už jednou na mistrovství světa v Bormiu, dokonce ve sjezdu, takže už to má teď podruhé,“ říkal na adresu svého kolegy z reprezentace Ondřej Bank.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ondřej Bank čtyřnásobným mistrem ČR

Domácí šampionát se úrovní ani atmosférou rozhodně nedá srovnávat se závody Světového poháru, na které chodí až padesát tisíc diváků. Ale v rámci možností prý pořadatelé z třídenního klání ve Špindlerově Mlýně vytěžili maximum.

„Atmosféra byla dobrá, myslím si že ty závody byly udělané perfektně a i jako pár lidí se tam bylo podívat a co se týká atmosféry tak to byly velmi příjemné závody,“ říká Bank. O extrémně teplém počasí se to ale říct rozhodně nedá.

Teplotní extrém trať nepoškodil

„Počasí bylo v tomhle opravdu šílené, protože na startu se skoro nedalo vydržet. Trať ale kupodivu zásahem chemie, byla úplně v pohodě a i lyžování pak mělo výborný průběh a bylo to lyžování se vším všudy.“

Ondřej Bank čtyřmi vítězstvími na domácím šampionátu rozšířil svou sbírku titulů na jedenáct, ale hlavně se tím přiblížil ke konci sezóny. Nasbíral totiž dostatek bodů Mezinárodní lyžařské federace, které jsou potřeba k jistotě lepšího nasazování do závodů Světového poháru během příští sezóny.

Už mu tedy stačí jen jeden závod, potom ještě exhibiční vystoupení a bude moci lyže načas odložit. Svou hlavu ale stále přesvědčuje, aby nepolevovala v koncentraci.

„Ještě jeden slalom a mám tam ještě jednu exhibici v Itálii, takže zima ještě nekončí, ale už je to v trochu jiné náladě, jako kdyby napětí, ale ještě musíme chvilku vydržet,“ mluví Ondřej Bank i za své reprezentační kolegy Kryštofa Krýzla a Filipa Trejbala.

Jan Kaliba, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme