Ondřej Bank má problémy s výběrem lyží. Každý v týmu má jiný názor

Jeden problém, kterým bylo doléčení posledních šrámů z únorového pádu na mistrovství světa, už snad Ondřej Bank vyřešil. Teď musí český lyžař ještě přesvědčit hlavu, aby mu dovolila vrhat se opět mezi branky s bývalým odhodláním. A také najít ty nejrychlejší lyže, což bylo v Bankově týmu i před dnešním sjezdem Světového poháru ve Val Gardeně velké téma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Správný výběr lyží je pro úspěch Ondřeje Banka velmi důležitý | Zdroj: Reuters

„Vzhledem k tomu, že se po zranění dával Ondra před sezonou dlouho dohromady, nemohli jsme pořádně testovat lyže, takže o nich nemáme tolik informací, kolik bychom potřebovali. Něco jsme sice zjistili v Americe, ale tady v Itálii je jiný sníh, což znamená, že začínáme nanovo. Před Vánoci se proto chystáme lyže ještě otestovat,“ říká servisman českého lyžaře Robin Kasper.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kvůli zranění nestihl Ondřej Bank před sezonou pořádně otestovat nové lyže. Pokusí se to napravit koncem roku, zjistil Jan Kaliba

Do té doby musí Ondřej Bank sázet víceméně na intuici a v tom je právě kámen úrazu. Lyžař a jeho servisman Robin Kasper tvoří jen polovinu lidí, kteří mají do výběru lyží co mluvit.

Dalším do party je druhý servisman, kterým je slovinský důchodce Slavo Mulej.

„Slavo je extrémně nerozhodný člověk. Když přijde do obchodu tak si nedokáže vybrat mezi salámy a stejně to má i s lyžemi. Pak se na nějaké zaměří a začne o nich prohlašovat, že jsou skvělé a to i přesto, že jsme je ještě ani nevyzkoušeli,“ říká s úsměvem Ondřej Bank.

Ne pokaždé má český sjezdař se svým slovinským spolupracovníkem stejný názor. A pokud ano, přijde často s jiným kouč Tomáš Bank, který sází na vědečtější metodu statistik v excelové tabulce.

Lyžař Bank se poprvé mohl opřít o rady legendárního Ghediny. Na body to ale nestačilo

Číst článek

„Nechci rozhodovat o lyžích, protože to není moje práce. Ale když už jsem vše precizně zpracoval a zaevidoval, tak bych byl rád, kdyby se na moje statistiky ostatní alespoň podívali. Místo toho je ale zpochybňují. Někdy se kvůli tomu pohádáme a ti, co na to nejsou zvyklí, tak by chtěli raději v tu chvíli někam utéct,“ říká Tomáš Bank.

„Statisticky mu vycházejí jedny, které by měly být nejlepší. Jde ale o to, zda tomu lze věřit. Bratr vzal všechny výsledky z testů a z toho mu vyskočilo jedno číslo. Na základě pak začal ty jedny lyže prosazovat. Já mu ale řekl, že to není jen o číslech,“ dodal Ondřej Bank.

Jaké lyže v bouřlivém výběrovém řízení zvítězí a jak rychle českého reprezentanta v dnešním sjezdu ponesou se dozvíme nedlouho po poledni, kdy začne sjezd v italské Val Gardeně. Ondřej Bank má startovní číslo 7.

Jan Kaliba, Vojtěch Man, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme