Ondřej Bank nepojede sjezd v Kitzbühelu a přerušuje sezonu

Je pro něj vášní i prokletím - před osmi lety utrpěl Ondřej Bank v Kitzbühelu otevřenou zlomeninu nohy, loni tam naopak slavil na stupních vítězů třetí místo v kombinaci. Letos měl být tamní Světový pohár vrcholem jeho sezóny, jenže místo toho tam český lyžař bude jen jako turista. Bank se po loňském ošklivém pádu výkonnostně trápí, a tak v Rakousku ohlásil další závodní pauzu. A možná nejen pauzu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Bank nedokončil ve Val Gardeně ani jeden závod | Zdroj: Reuters

Na trati se Ondřej Bank při měřeném tréninku objevil, jenže jen při prohlídce jako pomocník mladého Slováka Andrease Žampy. Sám už věděl, že na zákeřném Streifu startovat nebude, protože levé koleno, které léčí už skoro rok od pádu na mistrovství světa, začalo před Silvestrem zase zlobit.

„Caterina (předchozí závod SP – pozn. red.) byla brutálně hrbolatá a hodně náročná. Došlo tam k nějakému zatuhnutí toho kolena a doteď to nepříjemně pobolívá. Nejde se toho zbavit a nedá se to přežít ani s endorfiny,“ říká pětatřicetiletý lyžař.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Ondřejem Bankem přímo v Rakousku o jeho další budoucnosti mluvil reportér ČRo Jan Kaliba

Tak moc chtěl Ondřej Bank využít ideální zázemí, které teď má, že se dokonce na radu reprezentačního kolegy Kryštofa Krýzla vzdal svého odporu k veškerým tabletkám proti bolesti a poprvé v životě je zkusil.

„Kryštof mi doporučil jedny prášky, po kterých se cítil fakt skvěle. Hlavně psychicky. Po nich to bylo sice lepší, ale pořád je to takové utrápené,“ uvedl český reprezentant.

Nemá smysl jezdit po jedné noze a snažit se o třicáté místo, komentuje Ondřej Bank své trápení po těžkém zranění, takže teď dá kolenu asi dva týdny klidu, zkusí se připravit na poslední kombinační závod sezóny za měsíc v Chamonix - a pak bude znovu dumat, co dál.

„I když to beru v uvozovkách s nadhledem, tak člověku vadí, když něco dělá a nedaří se mu to kvůli různým důvodům. Jsem z toho tedy naštvaný a smutný, ale teďka řešíme to Chamonix a co bude dá, to sám bych rád věděl,“ dodal Ondřej Bank.

„Záleží na Ondrovi. Já si myslím, že bude hodně těžký se vrátit, protože letos jsme pro to udělali všechno a nebyla za tu šílenou práci žádná odměna. Opravdu jsme na tom makali víc než kdy jindy, ale nepřineslo to žádné výsledky. Asi bude pro Ondru hodně těžký najít motivaci, aby toto podstoupil znova, aniž by věděl, jestli to půjde,“ vidí trenér Tomáš Bank další návrat svého bratra k závodění dost černě.

Jan Kaliba, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme