Ondřej Moravec si odpočine od biatlonu, čeká prvního potomka

Ve Světovém poháru dobývají stupně vítězů pravidelně, v pořadí jednotlivců Sportovce roku se to českým biatlonistům povedlo poprvé. Ondřej Moravec skončil v anketě Klubu sportovních novinářů hned za atletkou Zuzanou Hejnovou a rychlobruslařkou Martinou Sáblíkovou. Ocenění pro něj teď může být vzpruhou, sportovně se totiž na startu nové zimy trápí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vtipné obličeje se Ondřeji Moravcovi mohou hodit. Za několik týdnů s nimi bude rozveselovat prvního potomka | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

„Začátek nebyl úplně podle mých představ,“ přiznává Ondřej Moravec to, co je zjevné. Vždyť po osmi individuálních závodech nového ročníku Světového poháru je jeho nejlepším výsledkem 19. místo.

Přitom loni touhle dobou už měl na kontě pět umístění v elitní desítce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sportovně zažívá Ondřej Moravec horší období, v osobním životě ale očekává velkou událost, zjistil reportér ČRo Jan Suchan

„Když se člověk nechytne co nejdřív, tak je potom čekání na výsledek o to těžší,“ uvědomuje si po prvních podnicích nové sezony.

Psychika je totiž v biatlonu klíčová, zvlášť při střelbě. Když závodník párkrát mine, začne o ni víc přemýšlet. To se následně projeví i při běhu, ve kterém Ondřej Moravec za nejlepšími taky zatím zaostává.

Proto mu teď přijde vhod třítýdenní závodní odpočinek. „Potřebuju si nějak psychicky odpočinout, protože začátek byl těžký. Očekávání bylo velké, ať už jsem to byl já, trenéři, fanoušci i média. Tlak je velký, ne-li čím dál větší. Doufám, že pauza mi pomůže najít cestu zpátky.“

V následujících týdnech přijde Ondřej Moravec na jiné myšlenky. Od trenéra Ondřeje Rybáře má totiž dovolenou individuální přípravu, aby byl nablízku své ženě, se kterou po Novém roce očekává prvního potomka.

„Narodí se 6. ledna. Víme, co to bude, ale Verči rodiče to nechtěli vědět, takže to nemůžu říct,“ směje se Ondřej Moravec.

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme