Organizátoři biatlonového mistrovství v Novém Městě na Moravě doufají, že začne chumelit

Do Vysočina Arény v Novém Městě na Moravě se sjeli hlavní organizátoři biatlonového mistrovství. Shodli se na tom, že přípravy na velkou sportovní událost probíhají podle plánu, přáli by si jen, aby začalo chumelit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslední úpravy tribun ve Vysočina Aréně v Novém Městě na Moravě

Poslední úpravy tribun ve Vysočina Aréně v Novém Městě na Moravě | Foto: Hana Mikulincová | Zdroj: Český rozhlas

Z velké porady pětatřicet dní před vypuknutím šampionátu odcházely všechny strany s úlevou ve tváři. Přípravy nic nebrzdí.

Správci areálu Stanislavu Buchtovi chybí jen trocha přírodního sněhu. „Čekáme na příděl přírodního sněhu, abychom provedli kosmetické úpravy,“ vysvětluje Buchta.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž o přípravách k biatlonovému mistrovství připravila redaktorka ČRo Hana Mikulincová

Polovina závodního okruhu vypadá výborně už nyní. Teploty pod nulou nahrávají výrobě technického sněhu.

„Vyrobili jsme dostatečné množství sněhu, na dva a půl kilometru tratě jsme spotřebovali asi polovinu z našeho depa. V prvním kole jsme dávali sedmdesáticentimetrovou vrstvu,“ dodává Buchta.

Dosavadní zasněžení vydrží do konce února. Zbylé dva kilometry budou doplněny 10. ledna.

Plné ruce práce v tuto chvíli mají spíš uvnitř nově vybudovaného zázemí, jak upřesňuje šéf organizačního výboru Jiří Hamza. Všechny budovy budou podle jeho slov postupně vybaveny novým nábytkem.

Mistrovství světa v biatlonu 2013 vypukne 7. února, prodáno je už na sedmdesát tisíc lístků. Největší zájem o ně organizátoři očekávají nyní v lednu.

„My češi nejsme zvyklí kupovat něco v předprodeji. Očekáváme, že minimálně jednou tolik se ještě prodá přímo na místě,“ uzavírá Hamza.

Hana Mikulincová, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme