Organizátoři SP v Liberci si museli poradit s nedostatkem sněhu

Po dvou letech se do Liberce vrací Světový pohár v klasickém lyžování. Podle programu by se v sobotu měli vydat muži a ženy na trať individuálního sprintu klasickou technikou a v neděli týmového sprintu volnou technikou. Vše ale komplikuje počasí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marit Björgenová - hvězda na lyžařském nebi | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Sníh začali v Liberci připravovat ještě před svátky s prvními mrazy, ale pak přišla obleva, která zásoby sněhu výrazně ztenčila. V celé střední Evropě teď panuje spíš jarní počasí, ale pořadatelé libereckého dílu Světového poháru se předzásobili technickým sněhem, a tak bude na čem závodit.

Tým organizátorů vyrobil kolem 50 tisíc metrů krychlových umělého sněhu přímo ve Vesci, o transportu sněhu z jiných horských oblastí se vůbec neuvažovalo.

Podobné problémy měli liberečtí pořadatelé i při posledním Světovém poháru před dvěma lety. "Tentokrát ta obleva byla o hodně delší i horší, k tomu i velké srážky, které rozvodňovaly řeky, a teplý vítr," srovnává ředitel organizačního výboru Ota Linhart.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přípravami lyžařského SP v Liberci se zabýval Jakub Marek

V Liberci by se měla sejít téměř celá světová sprinterská špička, chybět by neměla ani suverénka minulé sezony a osminásobná mistryně světa Norka Marit Björgenová, která kvůli srdeční arytmii vynechala Tour de Ski a do Světového poháru se chce vrátit právě na severu Čech.

Šanci na dobré umístění mají i čeští běžci na lyžích. "Můžeme nasadit tři muže a dvě ženy do mezinárodní skupiny, což využijeme maximálně. Mluvil jsem s reprezentačním trenérem Miroslavem Petráskem a v úvahu přicházejí Aleš Razým, Dušan Kožíšek, Honza Bartoň jako náš nejlepší sprinter do 23 let a ve hře je i Martin Jakš," říká viceprezident Svazu lyžařů Čestmír Skrbek.

Lucie Výborná, Tereza Jelínková, Jan Suchan, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme