Organizátoři SP v Liberci si museli poradit s nedostatkem sněhu

Po dvou letech se do Liberce vrací Světový pohár v klasickém lyžování. Podle programu by se v sobotu měli vydat muži a ženy na trať individuálního sprintu klasickou technikou a v neděli týmového sprintu volnou technikou. Vše ale komplikuje počasí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marit Björgenová - hvězda na lyžařském nebi | Foto: Jan Kaliba

Sníh začali v Liberci připravovat ještě před svátky s prvními mrazy, ale pak přišla obleva, která zásoby sněhu výrazně ztenčila. V celé střední Evropě teď panuje spíš jarní počasí, ale pořadatelé libereckého dílu Světového poháru se předzásobili technickým sněhem, a tak bude na čem závodit.

Tým organizátorů vyrobil kolem 50 tisíc metrů krychlových umělého sněhu přímo ve Vesci, o transportu sněhu z jiných horských oblastí se vůbec neuvažovalo.

Podobné problémy měli liberečtí pořadatelé i při posledním Světovém poháru před dvěma lety. "Tentokrát ta obleva byla o hodně delší i horší, k tomu i velké srážky, které rozvodňovaly řeky, a teplý vítr," srovnává ředitel organizačního výboru Ota Linhart.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přípravami lyžařského SP v Liberci se zabýval Jakub Marek

V Liberci by se měla sejít téměř celá světová sprinterská špička, chybět by neměla ani suverénka minulé sezony a osminásobná mistryně světa Norka Marit Björgenová, která kvůli srdeční arytmii vynechala Tour de Ski a do Světového poháru se chce vrátit právě na severu Čech.

Šanci na dobré umístění mají i čeští běžci na lyžích. "Můžeme nasadit tři muže a dvě ženy do mezinárodní skupiny, což využijeme maximálně. Mluvil jsem s reprezentačním trenérem Miroslavem Petráskem a v úvahu přicházejí Aleš Razým, Dušan Kožíšek, Honza Bartoň jako náš nejlepší sprinter do 23 let a ve hře je i Martin Jakš," říká viceprezident Svazu lyžařů Čestmír Skrbek.

Lucie Výborná, Tereza Jelínková, Jan Suchan, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme