Organizátoři stihli vyrobit technický sníh. Samková a spol. mohou zahájit Světový pohár

Stále větší problémy s nedostatkem sněhu mají v posledních letech zimní sporty. Snowboardcross navíc potřebuje hodně materiálu na skoky a klopené zatáčky, a tak dlouho nebylo jasné, jestli Světový pohár s českou olympijskou vítězkou Evou Samkovou odstartuje podle plánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trať v Montafonu je zasněžená dostatečně, o přírodní sníh však nejde | Foto: Jakub Marek

„Ještě před 14 dny jsme si mysleli, že závody vůbec nebudou. Naštěstí začalo mrznout a začali vyrábět technický sníh. V trati je dostatek sněhu, je dost velká, široká i poměrně bezpečná,“ spokojeně popisuje trenér Evy Samkové Marek Jelínek snowboardcrosovou trať v Rakouském Montafonu.

Světový pohár tam tradičně začíná, ale před rokem i přes nadmořskou výšku přesahující 2 tisíce metrů nedokázali pořadatelé dostatek sněhu ani vyrobit a závod zrušili.

Přehrát

00:00 / 00:00

zimní sporty bez sněhu.mp3

„Počasí je tu každý rok jiné. Loni to bylo poprvé, kdy jsme měli málo sněhu, ale předchozí sezony nebyl problém. Takže já věřím, že se to zase obrátí a následující roky bude zase pořádná zima a nebudeme muset závody rušit,“ nebojí se mírných zim šéf organizátorů Christian Speckle.

Jiný termín by zdejším závodům jen uškodil. „Kdybychom udělali Světový pohár v únoru, nikdo tady nenajde kvůli prázdninám ubytování," říká pořadatel.

„V tuhle dobu je poměrně dobrá možnost sehnat ubytování a udělat trať, která jde přes několik sjezdovek, které není problém zavřít, protože tu nejsou hosté. V největší sezoně s tím mají střediska problém,“ přidává Marek Jelínek další argument, proč se nejspíš nebude termínová listina výrazněji měnit ani v dalších sezonách.

Eva Samková ale má nápad, jak vyzrát na teplé evropské prosince. „V Argentině nebo v Chile mají sněhu dost. Myslím, že by to bylo super,“ navrhuje olympijská vítězka přesunout začátek Světového poháru do Jižní Ameriky.

Dnes do něj ale vstoupí opět v jihozápadním cípu Rakouska. Už odpoledne pojede kvalifikaci.

 

Terminátor zrození :D De se na kvaldu!Let's go! Quali today!:)

Zveřejnil(a) Eva Samkova dne 11. prosinec 2015

Jakub Marek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme