Organizátoři udělali maximum, shodli se po SP v Liberci sdruženáři

Neporučili větru ani teplotě. Zase tak dobří pořadatelé Světového poháru v Liberci nejsou. Ale udělali maximum a odměnou jim bylo to, že sdruženáři jak na můstku, tak na běžeckých tratích vůbec závodili. A sklidili také jejich vděk a chválu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závody Světového poháru v severské kombinaci 25. února v Liberci. Pavel Churavý z ČR při provizorním skoku. Kvůli větru se na Ještědu skákalo na malém můstku HS 100 a pro závod se počítalo sobotní provizorní kolo | Zdroj: ČTK

„Počasí tomu prostě holt úplně nepřálo. Odskákala se tři kola, z toho dvě závodní – myslím, že můžeme být rádi, že se v Liberci uskutečnil vlastně celý program,“ prohlásil český reprezentant Tomáš Slavík a jeho slova se dají zařadit do kategorie ‚svatá pravda‘.

Hlavně kvůli větru. Grafika ukazovala můstek v rudé barvě, šipky ukazující směr větru se zběsile točily a čísla létala k osmi metrům za sekundu. Ale i když sněžilo, nájezdová stopa na v neděli držela fest.

„Malý můstek byl upravený super, předělali stopu – organizátoři tam opravdu byli celou noc a makali, v tom jim nemůžeme nic vytknout,“ chválil Tomáš Slavík pořadatele za úpravu středního můstku, na kterém se nakonec závodilo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Světový pohár v severské kombinaci v Liberci nakonec zvládli pořadatelé i navzdory nepříznivému počasí dobře, shodli se sdruženáři

Jury skokanský závod po oba dny ohlídala, a tak se mohlo závodit i na běžeckých tratích ve Vesci. Sdruženáři se někdy na desetikilometrové tající trati spíše brodili, ale Miroslavu Dvořákovi - o víkendu nejlepšímu z Čechů - to nevadilo.

„Tenhle sníh, ač je to měkké a nejede to, mám rád – čím víc je to pomalejší a čím víc se to boří. Vždycky jsem v tom uměl dobře jezdit, mám dobrou techniku. Mně tohle vážně nevadí.“

Naopak Pavel Churavý nadával. Ale spíš sám sobě.

„Měl jsem se na tom prostě naučit lyžovat. Tohle neumím…“

Ačkoli by se mohlo zdát, že dřina na tratích byla to nejtěžší, lídr Světového poháru Francouz Jason Lamy-Chappuis popsal, že spíše než tělo dostala zabrat hlava.

„Je to o nervy. Musíte být v psychické pohodě, abyste to čekání zvládl, a být připravený ke skoku v tu správnou chvíli,“ prozradil Lamy-Chappuis, co mu pomohlo k druhému místu v nedělním závodu.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme