Oslo je připraveno – MS v klasickém lyžování může začít

Stává se vám, že něco doděláváte na poslední chvíli? Komu ne, že. A míváte pocit, že to nemůžete stihnout, ani kdybyste se přetrhli? Ten se naopak vyhýbá pořadatelům mistrovství světa v klasickém lyžování. V Oslo už je totiž všechno přichystáno k tomu, aby šampionát mohl právě dnes začít.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MS v klasickém lyžování 2011, Oslo, Norsko | Foto: www.oslo2011.no

Za dvanáct dní to všechno skončí. Po dvanácti dnech bude po závodech a tudíž klid. Přesně takhle uvítal rozhlasové a televizní reportéry šéf těch norských, který vymýšlel, jak všechno co nejlépe připravit, aby se zprávy o mistrovství dostávaly co nejrychleji a nejlépe do světa. Aby nejen dnešní ostrý test, ale celých těch 12 dnů dopadlo co nejlépe, o to se pořadatelé starají už hodně dlouho. A na poslední chvíli už je zajímaly jen detaily.

Kdyby uměl rozhlas stereo přenášet vůni, cítili byste teď čerstvý asfalt, kterým srovnávali cestáři obrubník za komentátorskými kabinami, aby se na stadión dalo vjet bez drncnutí. O kousek dál se naopak jeden postarší dobrovolník kamínky odhazoval.

Přehrát

00:00 / 00:00

Oslo je připraveno – MS v klasickém lyžování může začít

Hrábě zvonily na přemrzlém sněhu, který zbavovaly nečistot. Potřebné bílé hmoty je víc než dost, ale mělo by se ještě snažit i sluníčko. "Sníh není úplně ideální, protože při mínus deseti je vlastně neskluzný a pomalý, tak doufám, že se nám maličko oteplí," vysvětluje Miroslav Petrásek.

A ono se oteplit má. Aby i organizátoři měli vše v naprosto dokonalém stavu, zaslechnete pozadí testovacího hlášení ampliónů také aku vrtačku, kterou šroubují technici reklamy do zábradlí u cílové rovinky.

Aby byly vůbec vidět, mlátí jeden z televizáků do kolejí pro pojízdnou kameru, která bude sledovat běžce mířící do finiše a zatím mu za zády dva trénující projeli. Ano, samozřejmě, málem bych zapomněl, i sportovci chtějí být na mistrovství světa připraveni co nejlépe. Ti nejslabší skončí už v dnešních kvalifikacích běhů, ostatní čekají tuhé boje od zítřka.

Tomáš Kohout, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme